Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Sokszor megkarmol az új cicám...

Sokszor megkarmol az új cicám és harapdál! Miért?

Figyelt kérdés
1-2 hete van nálunk 3 hónapos kiscica nagyon aranyos,de sokat harapdál és karmolgat...Miért? Azért mert utál? Vagy ez neki csak játék? A többi családtagot nem szokta karmolgatni meg harapdálni csak engem...És ez egy kicsit idegesít...Hogyha azért harapdál mert utál az azért van mert mérges rám,hogy elhoztuk az anyjától? Ha meg csak játszik annak örülek,de erről le fog szokni vagy nagykorában is ilyen lesz?
2014. máj. 19. 19:34
 1/10 Szafica ***** válasza:
Játszik és majd kinövi, bár ha ivartalanítjátok(gondolom fogjátok), akkor lehet megmarad ilyennek,de ritkábban jön rá az "5 perc".
2014. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A macska játékból is szokott így viselkedni. Azt észre lehet venni ha mérges lenne, akkor el is futna. Néha volt olyan macskám amelyik felnőtt macskaként sem szokott le a játékról.
2014. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Szafica ***** válasza:
Vegyél neki játékokat (olyat amit te húzol neki, ne labdát) és azzal játssz vele.
2014. máj. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

1. Soha nem volt még kismacskád?

2. Kandúr? Mert ha az akkor az lenne a meglepő h nem tenné. Kislánynál is totál normális, az enyém fél éves és minden nap bombázza a kezem. ÉS NEM AZÉRT MERT UTÁL.

Ha kislány hamar kinövi ha fiu akkor is

2014. máj. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én ilyenkor általában gyömöszölöm a hasát. Attól felpörög, és kitombolja magát. Azután nyugi van kb másfél óráig. Aztán kezdi elölről
2014. máj. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért csinálja, mert macska.
2014. máj. 19. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Én mikor a hasát gyömöszölöm megtámad és könyékig lenyomja a kezem a torkán
2014. máj. 19. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A kiscicák különböző egyéniségek. Van olyan cicus, aki játékosabb, elevenebb, mások bújósabbak, hízelgők.

Nagyon sok mindentől függ az, hogy hogyan viselkedik egy kiscica. Főleg akkor, ha nem csak egy ember foglalkozik vele, hanem sokan.

Az szerintem fontos lenne, hogy ne a kezedet tekintse a cicád játéknak! Egyszerű játékokkal nagyon szeretnek játszani a kölykök. Anyumnak a cicája például egy vékony, hosszabb vesszőre kötött masnival nagyon szeret játszani (az ember mozgatja, húzza, emelgeti ezt), feltekert polifoamba bebújik, stb, mindent tudnak játéknak használni, de a kezedet ne! Ezt ne engedd neki.

Fontos, hogy hagyjuk meg a cica szabadságát. Például, amikor játszani akar, hagyjuk, amikor egyedül akar lenni, hagyjuk!!! Ha tiszteletben tartjuk az igényeit, "napirendjét", akkor kiegyensúlyozott lesz. Ne erőltessünk semmit - azt nem szereti a cica/macska.

Ha azt szeretnéd, hogy jobban hozzád szokjon, mint a többi családtagodhoz, akkor jó lenne, ha te etetnéd. Ehhez optimális megvárni, amikor már éhes a macsek és akkor add neki az ételt, mert akkor ezt a kellemes élményt hozzád fogja kapcsolni. Az is jó lenne, ha nagyon finom falatokkal tudnál neki - legalább néha - kedveskedni. Csirkeszív, csirkemáj például, legalább hetente egyszer, nem tudom, amúgy mit szoktatok neki adni. Vagy van az a macskáknak való multivitamin, azt is szeretik általában.

A macskákra érdemes ráhangolódni, megfigyelni, hogy mit, mikor, miért csinálnak. Nagyon intelligens, értelmes állatok, ahhoz, hogy ezt felismerjük, rájuk kell figyelni.

A macskák ragadozók, hihetetlenül jó a mozgáskoordinációjuk (főleg az emberhez képest ;-)), belülről fakad az nekik, hogy mozognak, elkapnak dolgokat, amellett persze, hogy végtelenül szeretnek lustálkodni is! :-)

Szóval én úgy csináltam legalábbis, hogy nem erőltettem a mostani macskára magamat, így ő az, aki odajön hozzám, ha simogatást szeretne, nagyon megbízik bennem, tiszteletben tartom az igényeit és ezt szerintem nagyon megérzi. A múltkor állatorvoshoz kellett vinnem (egy olyan kóbor macskáról van szó, aki csak úgy beköltözött hozzánk az udvarra és egyáltalán nem volt emberhez szokva!!!) Amikor mentünk a dokihoz, előtte hámot+pórázt adtam rá, tökéletesen jól viselte, pedig nem volt szoktatva.

Van egy jelem is - erre véletlenül szoktam rá, mindig, amikor kaját adtam neki, kiadtam egy halk hangot. Ezt annyira megszokta, hogy ha a kert végében vagyok, ő a másik végében és akkor adom ki azt a bizonyos hangot, odafut hozzám! Nagyon jó a hallása is, persze.

Türelem, szeretet, ezt kell éreznie. Ne azt sugározd felé, hogy "Utálsz engem, cica?", hanem azt, hogy "Szeretlek, aranyos, kedves vagy". Lehet, hogy megérzi az állat azt, hogy egy kicsit szorongsz, ha vele vagy?

2014. máj. 19. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat főleg az utolsónak,hogy enni mindent írt! :)
2014. máj. 19. 21:01
 10/10 Scarlett88 válasza:
Ha te hoztad el valószínű hogy téged tart játszótársnak a tesók helyett.
2014. máj. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!