Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Magyarországon miért ilyen...

Magyarországon miért ilyen felelőtlenek és ostobák a macskatartók?

Figyelt kérdés
Elnézést a kifejezésért,és természetesen tisztelet a kivételnek!Annyi kérdés van itt hogy terhes a macskám,meghalt az anya mit csináljak a kölykökkel,halva született és/vagy benne maradt pár cica az anyába stb.Miért nem lehet felfogni,hogy túl sok itt a macska nem kell még 50 havonta!A nőstény cicáknak sem kellemes a párzás és a szülés,a hímek verekednek stb.Miért nem gondolnak bele az ilyenek hogy ha azok a szerencsétlen cicák éhenhalnak elcsapja őket az autó vagy bármi ilyesmi,az a felelőtlen cica tartó hibája!A másik a tehéntej.Minden egyes kérdésnél tehéntejet akarnak adni a kicsiknek,hiába van leírva ezen az oldalon is 1000-szer hogy nem lehet!Szoktam kutya/macska eledelt vinni a közeli menhelyre,megsétáltatom a kutyusokat,takarítok,segítek ahol tudok és van rá igény.De sosem jutunk 5-ről a 6-ra ha naponta haldokló menthetetlen állatokat (mostanság főleg szinte újszülött cicákat) hoznak.Bocsánat a hosszú kifakadásért.Kinek mi erről a véleménye?

2014. máj. 20. 09:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%
Kis városban lakom annak is a régi részén. Rengeteg idős szomszéddal, utcabelivel. Nem is tudod én mikeket látok. Ez amit leírsz csak a jéghegy csúcsa.
2014. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Kezdjük ott, hogy az én egyik macskámat egy motoros ütötte el, valószínűleg akkor, amikor jött haza vacsorázni. Ez egyáltalán nem az én hibám volt, hanem azé a sok szemét emberé, akik fel-alá száguldoznak az utcánkban. Továbbá pedig, hiába nem szült a másik macskám és hiába lett ivartalanítva, emlődaganatos lett és szegény el is pusztult. Ha mindenki ivartalanítaná a macskákat, akkor egy idő után elfogynának és soha többé senkinek se lenne macskája vagy mi? Az jobb lenne? Persze vannak felelőtlen állattartók és mindig is lesznek, ez ellen nem lehet mit tenni.
2014. máj. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Mert a legtöbb (előre elnézést a kifejezésért, tudom, hogy valakinek ez nem tetszik) falusi/vidéki ember csak a hasznát látja a macskának, mégpedig az egér, patkány vagy egyéb rágcsáló megfogását a ház körül. És ez ennyiben ki is merült. Ételt adnak neki, általában tejbe áztatott kenyeret, kiflit, esetleg egy kis maradékot. A tápot drágának és feleslegesnek találják, ivartalanításról van aki még nem is hallott, pénzkidobás, mert úgyis csak 1-2 évet fog megélni a macska. Ha kiscicák születnek, azt nagy eséllyel megölik (vízbe fojtják, agyonverik). A macska személyiségét nem ismerik, mivel az etetésen kívül nem is foglalkoznak vele. Véleményem szerint soha nem fogunk felérni a nyugati állattartási kultúrához (egyébként semmiben), persze vannak akik kedvencként tartanak állatot, de ez a szám még mindig csekély.
2014. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Harmadik,maximálisan egyet értek!A felháborodás nem annak szól aki nem tehet róla,bár halkan megjegyzem hogy ha nem hagyod kószálni a cicust,nem ütik el.
2014. máj. 20. 10:04
 5/13 anonim ***** válasza:
18%
Hát már ne is haragudj, de akkor én is halkan megjegyzem, hogy a macskát nem fogom bezárva tartani, mivel szabad állat. Egyáltalán nem jó neki, ha éjjel-nappal a házban van. Ha te így csinálod, akkor elég ostoba macskatartó vagy.
2014. máj. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32%
Tehéntej egyértelmű tiltása szerintem helytelen, macskatartói tapasztalatom alapján kb. 30-40% allergiás rá, a többinek semmi baja tőle és szeretik, jó vitamin és kalciumforrás.
2014. máj. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Egon Noiro ***** válasza:
91%

Szia.

Vidéki macskatartó vagyok. Egy herélt kandúr tulajdonosa.

Nem bánom, hogy a cicám kasztrálva van, mert még ha ez meglepő is, ettől még egerészik. Megfogja a rágcsálókat, néha egy-egy madarat is annak ellenére, hogy naponta kétszer megkapja a macskakonzervjét. Legtöbbször csak elkapja az éppen aktuális áldozatot, aztán mikor már nem érdekes mert elpusztult otthagyja. Ehhez persze hozzá tartozik, hogy egész nap kint van. Vannak macskaajtók és a kutyáinkkal is jól kijön, tehát bejöhetne, ha akarna (mint ahogyan enni be is jön) mégsem teszi, mert odakint szeret lenni. Kismacskákat nem csinál, de ezen kívül teljes és szabad macskaéletet él. Nem szeretném lakásban tartani és szerencsére itt faluhelyen nem is kell. Vannak persze felelőtlen macskatartók és persze akadnak olyanok is, akik merő sajnálatból nem kasztráltatják a cicát, de azt kell mondjam, hogy nem szabad az össze kandúrt kiherélni kedves! A fajmacskák kényesebbek és persze sokkal drágábbak és bizony bármilyen kedves dolog egy macska, nem árt ha az eredeti háziasítási célt, a féregmentesítést is képes elvégezni.

2014. máj. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Másrészt az ivartalanítás költségén spóroló felelőtlen állattartók miatt sajnos egyre több lesz a kidobott szaporulat.
2014. máj. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
49%

A macskák ivartalanítása nem olyan elfogadott, mint a kutyáké, és nagyon sok pénzbe kerül. Egy átlagos családban problémát jelenthet az állatorvosi költség. A hozzám kerülő állatok, általában befogadottak, vagy menhelyesek ivartalanítva lesznek, akár kutya, akár macska. Ha befogadott, akkor szoktam kérni a menhely segítségét, mert 1 kutya ivartalanítása 15.000 Ft. A saját állatorvosuknak odaszólnak telefonon, hogy menhelyes áron végezze a műtétet. Nekem a macskám is be van oltva az ajánlott vakcinákkal, de 1 esetet leszámítva még nem hallottam róla, hogy oltást kapott volna macska.

Kérdésedre a válasz: Sajnos az elfogadott nézőpont: a macskáért nem kár, és az autóban sem tesz kárt, ha elütik.

2014. máj. 20. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

Eredeti kérdésedre válaszolva ennek sok oka van. Először is a macska mint állat sajnos még sok helyen (főleg falun) haszonállatként van tartva. Használják, de ha már nem jó, elpusztítják. Nekem is volt jó pár cicám, és nem azért, mert olyan jó minden évben felnevelni egyet, hanem azért, mert a macskáim eltűntek. Megölték őket stb... és uram bocsánat, nem érzem magam felelősnek. Rajongok az állatokért és szívemen viselem a macskáim sorsát, de van az az állat, ami nehéz kordában tartani.

Mellesleg 3-féle állami beavatkozás szerintem segítene valamelyest a helyzeten.

1. Állami forrásból országszerte állatmenhelyeket fenntartani és a meglévőkkel gondoskodni.

2. Szigorúbb büntetés az állatkínzások után.

3. Valamilyen óra keretében be kéne vezetni általános suliban a foglalkozást az állatokkal. Meg kének tanítani a legfontosabb tudnivalókat. (Mit ehet a cica, mit nem, hova vigyem ha baj van, mi természetes és mi nem az a viselkedésében, hogyan látom ha támadni akar egy kutya,...) Rendes tantárgy keretében, jegyekkel és felelésekkel értelmesebb lenne heti 1-2 ilyen óra, mint heti 5 tesi, vagy 2 zene, vagy etikett meg ilyen baromságok.

2014. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!