Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Víz alá nyomni a macskát?

Víz alá nyomni a macskát?

Figyelt kérdés
Egyik kérdés alatt azt írta valaki kommentbe, hogy az a tuti bolhátlanító módszer ha a cicust egy vödör meleg vízbe nyomunk teljesen, mert akkor a fulladozó bolhák feljönnek a víz felszínére. Nem tűnik valami kegyes módszernek, elég durva. Lehet megharagszik rád a macskusz/nem fog benned megbízni. Meg mi van, ha félrenyeli hirtelen a vizet, miközben küzd?
2014. máj. 21. 12:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
számomra ez már állatkinzàs kategoria. a gyereket se ugy fürdeted hogy belebaxod a kádba és lenyomod a viz alá.ha valakinek annyi pénze nincs hogy elvigye orvoshoz a makacs bolhàk miatt(miután elvitte kozmetikàba és ott lekezelték poton 5-6 ezerért, és vett neki bolhanyakörvet) az ne tartson macskàt.
2014. máj. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
97%

Azt a f...fejet kellene víz alá nyomni aki ezt a hülyeséget kitalálta. Egyébként a módszer nemcsak azért hatástalan mert annyi időt a bolhák is kibirnak amennyit a macska, hanem főleg azért mert a bolhák a petéiket a macska szőrébe és a macska környezetébe egyaránt lerakják, így a petékből kikelő bolhákról rögtön visszafertőződik. Ezért spot-on, bolhanyakörv, bolhapor hatásos.

Ráadásul a macska meg is fázik a víztől.

2014. máj. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az még kimaradt, hogy a macska nem fog gazdájának elfogadni valakit aki víz alá nyomkodja.
2014. máj. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Állítólag ő évek óta ezt alkalmazza a cicáin.
2014. máj. 21. 12:30
 5/17 anonim válasza:
0%
Papagályketrecben a gyorsvonat alá a fekete színűt :)
2014. máj. 21. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
A metódus nem csak állatkínzás, de teljesen hatástalan is, mivel a bolhák akár napokig kibírják a víz alatt.
2014. máj. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%
Nekem még régen az apám mesélte, hogy a rókák csinálnak hasonlót. Belemennek a vízbe, hogy csak az orruk látsszon ki, és kimásznak a bolhák belőlük a legközelebbi víz feletti területre, legyen az levél, ág, vagy a róka farka vége/orra hegye. Nem tudom, hogy ez mennyire igaz, az is lehet hogy nagy hülyeség, de akár az is meglehet hogy ezt alkalmazz a kérdésben szereplő illető is, elég barbár módszerrel...
2014. máj. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Én csak bolhanyakörvet adtam a macskára az állatorvos azt mondta mivel a szeméből isznak a bolhák, a nyakörvtől nem tudnak odamenni, nem tudom igaza volt-e de bevált, de kimentek belőle, nem bolhás :) Nem fürdettük, pedig csinos lett volna utána... Eszembe se jutott és ezután se viszem a kádba.
2014. máj. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme,maximum annyit érsz el vele hogy a macskád jól összekarmol és elveszti a bizalmát benned,a bolhák meg vígan élnek tovább.Egyébként meg állatkínzás.A legolcsóbb megoldás a bolhanyakörv,és ez hatásos is.Ha folyamatosan odafigyelsz a bundájára,akkor nem tudnak kórosan elszaporodni benne a bolhák.Pl. sima kamillás babahintőporral hetente kétszer beszórod,és akkor nem szívesen mennek bele megint a bolhák.
2014. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez állatkínzás.Ne tedd!!
2014. máj. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!