Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Honnan fogom tudni, hogy a...

Honnan fogom tudni, hogy a macskám tudtomra adja hogy ott legyek mellette ha szül?

Figyelt kérdés
60. vemhességi napján van a macskám, gyakran pihen, sokszor "fészket akar rakni", és félek hogy ott leszek amikor szül, mert nem tudom mivel utal arra, hogy ott legyek mellette szülés közben. Jó kapcsolatban vagyunk, a hasát is engedte simogatni. Segítsen valaki, nem tudom mit kell ilyenkor tenni...

#macska #szülés #tudtomra
2014. máj. 25. 09:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem fogja a tudtodra adni. Figyeld a cicát, hagyd békén, és csak akkor avatkozz közbe, ha szükséges. Ha nem bontja ki a burkot, vagy ha egyáltalán nem tudja mit kell csinálni. Pl ha a köldökzsinórt el kell vágni, mert nem rágja el. Általában ösztönösen tudják mi a teendőjük.

Meg előtte keress egy állatorvost, akit fel tudsz hívni a szükséges. Általában elvárják, hogy előtte tudjanak a dologról, akkor segítőkészebbek.

2014. máj. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm.
2014. máj. 25. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Dehogyis! Fialás előtt (amikor már fájdalmak vannak) megkeresi a gazdit és mélyen a szemedbe nézve nyávog hogy itt az ideje a dolognak, irány készülődés..

Ilyenkor keresek egy karton dobozt amibe épp belefér a macsek hogy rendesen be tudjon feszíteni a lábával amikor nyomja kifelé a kölyköket. Egy régi használt száraz törülközőt teszek alá amit aztán ki tudok dobni.

Én végig mellette szoktam lenni, ha esetleg baj lenne de a macskám is elvárja tőlem és hálás is ezért. Nem egy könnyű dolog, az enyém pl. mindig hangosan megszenvedi de szerencsére komplikációk nélkül.

2017. jún. 7. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!