Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek a szemével?

Mit tegyek a szemével?

Figyelt kérdés

Tegnap a macskánk (kinti) úgy jött haza, h az egyik szeme csukva volt és mikor kinyitottam neki, akkor egy szürke hályogot láttam rajta (egyébként semmi sem látszódik, a szivárványhártya és a pupilla sem) és folyik vmi barnás folyadék a szeméből. Hogyan ápoljam? Nem szeretem a macskákat, sőt, de sajnálom szegényt.

köszi



2014. máj. 25. 20:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Orvosra nem gondoltál? Mondjuk holnap reggel?
2014. máj. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
az orvos elég messze van (70 km) és elég drága is :/
2014. máj. 25. 20:06
 3/4 Medvi ***** válasza:
Rendes tőled, hogy sajnálod, de nyugodtan szerethetnéd is, hidd el nem fájna. A hályog a szemén a harmadik szemhéja, ami ráhúzódott. Sérülés érhette, de az is lehet, hogy toklász ment bele, és még most is benne van. Próbáld meg jól széthúzni neki, és megnézni, nincs-e benne idegen test. Ha van, vedd ki. Antibiotikumos szemcseppet csöpögtess neki, brulamycin vagy tobrex jó lenne, emberorvos is fölírja. Napi 3-5 cseppentés, de ha nem javul, pár nap alatt, akkor tényleg állatorvoshoz kellene vinni, mert a toklász még az agyába is elvándorolhat, és abba belehal szörnyű kínok között.
2014. máj. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Toklász a legvalószínűbb, hogy belement egérárpa növény kalásza, a doki kb 200 forintért kiveszi.

Magad ne állj neki mert csak kárt teszel a szemében, te se szeretnéd ha a szemedbe megy valami és egy kazánkovács venné ki.

2014. máj. 26. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!