Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A Ti cicátok is csinál fura...

A Ti cicátok is csinál fura dolgokat? :D

Figyelt kérdés

Cicánkat két és fél hónapja fogadtuk örökbe. Lassan két éves lány cica. Vannak olyan dolgai, hogy behalok tőle :D


Vettem neki szivacslabdát, bolyhos labdát, játék egeret, de a kedvenc játéka egy bőrcsík, amit párom (aki bőrdíszműves) cuccai közül lopott ki. Ez egy kb. 30 centi hosszú, 1 centi széles 2 milliméter vastag csík, és imádja! Azt játszom vele, hogy áthajítom a nappalin, ki az előszobába, Ő meg úgy rohan utána, hogy még a szőnyeget is felgyűri. Aztán felveszi a kis szájába, visszahozza, leteszi elém és néz, hogy dobjam el megint. :D


Ott van a tálkájában a víz, amit minden nap kicserélek, de neki jobban esik, ha bemászik a mosdóba és nyalogatja a csapot.


Zuhanyzás után belemászik a kádba, és az ott maradt vízben tapicskol.


Éjszaka megáll az ágy mellett, feltámaszkodik, a kis mancsával megpiszkálja a fejemet, én felébredek, ránézek, erre fogja magát és egy nyivák nélkül arréb megy.


Mondjuk van egy ijesztő/idegesítő szokása is, ha zuhanyzok, keservesen nekiáll nyávogni, azzal az igazi hangos nyivákolással, de amint végzek és elhúzom a zuhanyfüggönyt, abbahagyja.


A Ti cicátok mit csinál? :)


2014. máj. 26. 21:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Az enyim kukabúvár. Már a környékbeliek is így hívják mert kb 1km-es körzetben nincs olyan kuka amibe ne mászna bele nap mint nap. Nem azért mert éhes mert itthon kap napi 4x-5x normális kaját, kövérke is mégis képes még a kutya táljából is kienni a maradékot.


Emellett a friss tiszta vizet se szereti. Hiába van neki naponta kitéve a víz ő akkor is szívesebben iszik pocsolyából vagy valamilyen edénybe össze gyűlt esső vízből illetve az orchideám öntöző vizéért van oda.


6 éves

2014. máj. 26. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Egyem meg :D Kukabúvár :D
2014. máj. 26. 21:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Bőrcsíkról jut eszembe, az én macsekom ha ilyesmit talál elkezdi bezabálni, bőrcsíkot, fonalat, kötözőakármit, már egyszer úgy húztam ki egy méternyi fonalat a macskából... nézni rossz volt... de ő nem bánta.

Amúgy az a mániája hogy éjszaka az összes játékát az ágyam köré hordja, vannak neki kis plüssegerei, labdái, amiket napközbe szétpakol, éjjel meg hozza nekem a zsákmányt. :)

2014. máj. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Te meg, ha felkelsz, belelépsz valamelyikbe, ugye? :D
2014. máj. 26. 22:04
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A lakótársam macskája szintén örökbefogadott jószág, de van egy kis beütése. :D

A hajgumikat imádja, mázsaszámra lopja őket. Egyszerűen nem tudok vele mit csinálni, másodpercek alatt eltűnnek. Az egyik hobbim a kis játékállatkák horgolása. Szerintetek hány kis "alkatrász" tűnt már el?


Ő nyilvákolni kajáért szokott, de olyan hangon, mint valami kis bébi, rettenettes hallgatni.


Elvileg az én szobámba nem jöhet be. Ha véletlenül a lakótársam nyitva hagyja az ajtót, akkor a cica befekszik az ágyamba, de nem csak úgy simán, hanem teljesen olyan pózban, mint egy ember. (Fej a párnán, test függőlegesen kinyújtva alatta.)


Drámázni is szeret. Ha valami hülyeséget csinál, akkor úgy szoktam rászólni, hogy csak simán megkérdezem, hogy "Sirius, te mit csinálsz?" Erre megmerevedik, rámnéz, aztán hirtelen hátracsapja a fejét, mint valami drámai színésznő és elrohan. :D

2014. máj. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
:'D Látom, nem csak az én Cicám bolond.
2014. máj. 26. 22:12
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Zuhanyzásnál az enyém is pánikba volt esve, hogy engedjem be. Beengedtem, akkor meg ijedten nyávogva toporgott, hogy kéne engem kimenteni a zuhany alól, hogy ő ne legyen vizes. :)


Másik, meg hogy szeretett végigtrappolni a nappalin, a résnyire behajtott fürdőszoba ajtónak nekivetődni mellel, vagy oldalazva mire az ajtó kitárult, ő meg beszaladt, dübörgött egyet a zuhanytálcában, majd visszaszaladt a nappaliba.

Ismét be kellett hajtani az ajtót, hogy megint neki szaladhasson, imádott nekiszaladni, hogy döngött az ajtó. :)

2014. máj. 27. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém megkopogtatja a mancsával a kezem, ha azt akarja, hogy rá figyeljek. Nem tudom ezt a szokást honnan szedte, gondolom észrevette, hogy akkor mindig odafigyelek :) Van amikor rájön az ötperc és úgy szaladgál a házban, mint valami őrült. Eközben ő is felgyűri a szőnyeget, néha be is szokott alá bújni. Kedvenc játéka még, hogy bemászik az ágyam mögötti kis helyre és amikor odamegyek megnézni, hogy mit csinál, akkor felugrik és megijeszt :D Mostanában kinyitja a szekrényemet és oda is bebújik. Valamelyik reggel nem találtam és pánikba esve kerestem mindenhol, hívogattam, nem jött. Majd fél óra múlva urasan előmászott a szekrényemből, mintha mi sem történt volna :)
2014. máj. 27. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Eszem a húsukat :)


Az enyém nem akar bejönni a zuhany alá, csak ordít, mintha nyújnák. Amikor hazahoztuk, kellett pár nap, hogy megszokja a helyet, és amikor már otthonosan mozgott, akkor kezdett rá erre. Hát én úgy megijedtem elsőre, (az Ember nem volt itthon) csak annyit hallottam, hogy kétségbeesetten nyervog. Ugrottam ki a zuhany alól, csöpögök a víztől meg a szappantól, kezemben a szivacs, erre csak azt látom, hogy ül a nappali közepén egy helyben, szépen maga közé tekert farokkal, és üvölt. Most már a füdőbe is bejön és rákezd, de a kádba nem mászik bele, csak miután kijöttem, akkor már tapicskolhat a maradék vízben.


Tényleg, a szőnyeg! Ő is bebújt már alá, amikor felgyűrte, kár, hogy itt nem lehet videót csatolni, mert nem egy ötpercét felvettem már :D

2014. máj. 27. 14:35
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám az alomhasználat után üvöltözik fennhangon, amíg ki nem takarítom. Kíváncsi lennék, ha olyankor vécézik, amikor nem vagyok otthon, akkor is kiabál-e a semminek.:)
2014. máj. 27. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!