Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nyugtassatok meg, ugye nem...

Nyugtassatok meg, ugye nem foglya bántani a macskám az újonnan érkező kölyök cicámat?

Figyelt kérdés

Ahogy közeledik az idő hogy össze ismertetem a 8 hetes kiscicát a már meglévő macskámmal, egyre több rém képpel van tele a fejem.

Folyamatosan olyanok jutnak eszembe hogy majd amikor megmutatom neki kikapja a kezemből és megöli. Vagy úgy tesz mintha semmi baja nem lenne a jövevénnyel majd ha nem vagyok ott akkor lesz baj. Előfordulhat hogy tényleg komoly kárt tesz majd a kiscicában, vagy túl aggódom?

6 éves ivartalanított nőstény.


2014. máj. 28. 13:29
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Fogja.

Amúgy meg, ha nem vagy ott velük, fogja őt bántani. Még a sajátjaikat se szokták nagyon megtűrni, amikor nagyok leszek. De hozzá hozzá lehet szoktatni.

2014. máj. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Medvi ***** válasza:
Na, azért nem kell ennyire megijedni. Lehet, hogy a nagycica eleinte majd fújni fog rá és meg is pofozza, de ép elméje birtokában lévő felnőtt nőstény macska nem tesz maradandó kárt kiscicában, és főképp nem öli meg. Egy időnek el kell majd telnie, mire megszokja a jelenlétét, lehet, hogy addig idegesebb lesz, de nem fog kárt tenni benne. Végül biztosan összebarátkoznak majd.
2014. máj. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem fogja bantani. Foleg nem kikapni a kezedbol, es megolni.

Fujni fog ra, meg elkerulni. Macskak elegge ritkan olnek meg mas macskakat, nostenyek meg leginkabb soha.

Termeszetesen nem fog neki orulni valoszinuleg az elejen, de majd megszokja.


(Ivaros kandurok neha megolnek kolykoket, de a 8hetes kolyoket mar azok sem. Azok mar elegge nagyok ahoz, hogy elbujjanak, vagy komolyabban vedekezzenek. Nem igazan eri meg a kockazatot a bantasuk a kandurnak sem)

2014. máj. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én egy hónapja hoztam a 3 éves ivartalanított nőstényem mellé egy 8 hetes kandúrkát. Kb. 3 napig fújt rá a nagy, azóta a kicsi terrorizálja a nagyot. De keményen. Néha már fel kell vennem ölbe a nőstényt, mert a pici ha felébred csak piszkálja :) Szóval nálunk inkább fordítva van. Én is féltem, hogy erősebben fog a nagy játszani a kicsivel, de ők ügyesek már tudnak úgy harapni, hogy ne fájjon a másiknak. A kölyöknek pedig még meg kell még tanulnia.
2014. máj. 29. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnyugtattatok. Remélem tényleg nem lesz baj.
2014. máj. 29. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!