Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nyávog állandóan?

Miért nyávog állandóan?

Figyelt kérdés

Két és fél hónapja hoztuk el a cicónkat egy nagyon rossz helyről. Züllött fiatalok voltak a gazdái, kosz volt, három macska evett egy tányérból, és volt ott három kutya is, valószínüleg azok piszkálták is. Most mindene megvan, foglalkozunk is vele, szeretjük. De állandóan nyávog... sokszor már reggel négykor ébreszt. A diszkrét miau-tól az erős, mély MÁÁÁO-ig mindenféle hangokat produkál. Van hogy szinte énekel... Azt mondták az előző gazdái, hogy ivartalanítva van. Megnéztem a zacsijait, megvannak, de olyan mintha üresek lennének. Dokihoz még nem vittem el. Hogy tudom megállapítani, hogy ivartalanítva van-e?

Vagy lehetséges, hogy elkényeztettem, és azért nyávog?

Amúgy nagyon aranyos, hálás cica.


Köszönöm


2014. máj. 29. 06:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem legjobb lenne orvoshoz vinni, elmondani a panaszokat.
2014. máj. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az enyém is nyávog, lakásban tartott cica, kb 6 hetes kora óta van velünk (2,5 éve)

Ő egyszerűen szemétláda macska, de imádom. Napközben alszik, persze az embernek nincs szíve felébreszteni...

Éjjel meg rohangál, ugrál... Reggel 5től ébresztget a nyávogással, mert éhes/szomjas/unatkozik/szemétkedik/társaságra vágyik.

2014. máj. 29. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
az is lehet hogy ki lett szakítva a szokott környezetből és oda akar visszamenni a másik két macskához vagy netán a kutyákhoz, meg erre nem jó az az ok hogy nálatok el van kényeztetve meg jó dolga van mert ezt egy macska nem fogja fel azt a régi környezetet szokta meg és azt akarja visszakapni. Idővel majd csillapodik és jól fogja nálatok is érezni magát.
2014. máj. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
szerintem is honvágya van. valószínüleg a macskának nem volt annyira rossz az a másik környezet, mint ahogy te gondolod. az a két másik cica, és a három kutya a barátai voltak, őket tartotta a családjának. az előző gazdáihoz is biztos ragaszkodik valamennyire. hogy három macska eszik egy tálból, az egyáltalán nem gáz, nálunk 8 macska van (kintiek), átlagosan 2-3 tálba van kirakva nekik a kaja, és megoldják maguknak, körbeállják és úgy esznek. az is számít, hogy pl előzőleg kinti macska volt, akkor utána frusztrálni fogja, hogy lakásba került. ha lakásban is tartották, akkor is frusztrálhatja az új környezet.
2014. máj. 29. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lesoványodva hoztuk el. Szomorúnak tünt. Az egyik macska eléggé jó húsban volt, és fenyegetően nyávogott a cicánkra, ebből következtettem...
2014. máj. 29. 08:57
 6/7 anonim válasza:
hát akkor nem tudom. a gazdáit lehet hogy szerette. foglalkoztak vele? kapott tőlük szeretetet, vagy csak kiadták neki a kaját és kész? már ott is nyávogott, vagy csak nálatok kezdte?
2014. máj. 29. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem feltétlenül van köze az előző helyhez.

A macskák is különbözőek, van amelyik beszédesebb, van amelyik nem. Foglalkozni kell vele, szocializálni, tanítani. Ő is próbál tanítani titeket az ő nyelvére, kísérletezik, melyik hangmintákra jön foglalkozás simogatás, kajaosztás, stb.azt nem írtad, hogy mennyi idős volt amikor elhoztátok, mert attól függ a többiek mennyit tanítottak meg neki a macska kommunikációból.

2014. máj. 29. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!