Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tehetnék a macskám érdekében?

Mit tehetnék a macskám érdekében?

Figyelt kérdés

Állatorvosra sajnos nem nagyon futja ezzel kezdeném, szóval házi módszerek kellenének.

A macskámat 1 héttel ezelőtt megharapta egy kutya. Eltűnt. Egy hétig semmi nyoma nem volt, de hazaállított, ami szerintem kész csoda, nem is tudom hogy létezik és el sem hittem. Teljesen vékony, gondolom nem evett, nem ivott. A harapás nyoma sincs már olyan csúnya és a lábára is rá tud állni kicsit. Inni iszik, de szilárd ételt nem nagyon, csak joghurt és ilyen tejes pépes dolgokat hajlandó enni nagy nehezen. Folyamatosan jön utánam, nyávog, de mit tehetnék, hogy jobb legyen neki vagy hogy szilárd ételt is elfogadjon? Mással történt már ilyen? Mit tett? Vagy majd magától rendbe jön?



2014. máj. 30. 11:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Először is az állapotának a felmérése. Nézd meg, tapogasd meg minden porcikáját. Nézz be a szájába is mert szerintem ott lehet a gond ha szilárd ételt nem fogad el. Amit majd minden beteg cica elfogad az a calopet paszta lenne (kb. 2600 ft -na kerül) nagyon jó tápanyag pótló és vitaminokban is gazdag. Na de ha erre sem futtja akkor utolsó esélyként próbáld meg paradicsomos szardíniával megkínálni. Viszont ha az átvizsgálás során olyan sérülést fedezel fel ami a teljes élettel összeegyeztethetetlen akkor sajnos orvos. A sebet tisztísd ki ha ő saját magának nem tudja nyalogatni.
2014. máj. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem a legkézenfekvőbb, ha megkeresed a közeledben lévő állatmentő szervezetet, menhelyet, és segítséget kérsz a cica ellátásához! És ne késlekedj, mert az az életébe kerülhet. Azért megy utánad, és nyávog, mert segítséget kér tőled.
2014. máj. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Szerencsére nyalogatni tudja magának:) A fogai rendben vannak. Vagy lehet összeszűkült a gyomra a koplalás miatt és ezért nem tud enni normál ételt?
2014. máj. 30. 11:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Az kizárt hogy amiatt nem fogad el szilárd ételt mert sokáig nem evett. A hőmérsékletét meg tudod mérni? ( végbélben kellene) 38-38,5 között van a normális tartomány de van ahol meg 39- ig is elfogadhatónak tartják.
2014. máj. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A macskák nem bírják a koplalást, már pár nap után akár visszafordíthatatlan májkárosodásuk lehet. Ha ez történik, akkor pedig már ez miatt nem tudnak enni.
2014. máj. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Medvi ***** válasza:
100%
Most le fognak pontozni, mert ideírom, hogy milyen gyógyszert adj neki, hogy a seb elfertőződését megállítsd, hiszen a harapott sebek simán befertőződnek, ha kívülről nem is látszik. AUGMENTIN tablettát szerezz neki, darabold fel 8 darabra, és napi egy darabkát adj be neki. Ez emberi gyógyszer, de a SYNULOX nevű állatgyógyszernek ugyanez a hatóanyaga, csak a dózis kisebb, ezért kell szétdarabolni. Ezt nem most találtam ki, állatorvostól tanultam, elfertőződött sebeknél, tályogoknál hatásos. Nyers csirkehússal, májjal is próbálkozhatsz, egész apróra szelve, kézmelegen.
2014. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha van rajta elfertőződött nyílt seb, akkor mosd le csapvízzel, és szórd be vastagon kristálycukorral, majd tegyél rá kötést, így:


[link]


Ha nem eszik finom falatokat sem, akkor az nagy gond, muszáj elvinni állatorvoshoz, mert lehet szőrlabd a agyomrában, vagy bélelzáródás, de sokminden más is.

2014. máj. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) Igazából a házi koszt nem füllöt a fogának, mert a konzerves Whiskas-ra azonnal rácuppant :)
2014. máj. 30. 19:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Na hogy van a cica? Azt olvastam hogy evett remélem még mindig van étvágya.
2014. máj. 31. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!