Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám bolhás, mit tudtok...

A macskám bolhás, mit tudtok a diólevél bolhaölő hatásáról?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki is keresztre feszítene, tegnap este hoztam el egy ismerősömtől a cicát, 5-6 hetes. Itthon vettem észre, hogy hemzsegnek benne a bolhák. Ma elmentem a kisállat kereskedésbe, ahol közölték, hogy ennyi idős kis cicának, sem a bolhaport, sem a nyakörvet nem ajánlhatják, csak 14 hetes kortól. Mivel mindkettő súlyos mérgezést és elhullást okozhat egy ilyen pici macseknál.

A szomszédomban egy állatorvos lakik aki szintén megerősítette, hogy ha nem is elhullást, de mérgezést okozhat a kismacskáknál.

Az állateledeles viszont említette, hogy talán van lehetőség (mert közben rendeltem tőle, egy készítményt, amit elméletileg lehet kiscicákra alkalmazni, meg kutyákra is sőt ha nagyon kell akkor emberekre is, de az csak jövőhét szerdán érkezik meg) és ez a lehetőség a diófa levele.


Ez irányú tapasztalatok érdekelnének. Hogyan készítsem el? Főzetként, vagy béleljem ki a macskafekhelyét vele?. Ha főzetként akkor hogy? Simán áztatással, és úgy használjam, vagy főzzem ki és utána mossam át vele a cicát?


Bármilyen tanács jól jön ez ügyben, nem akarok szerdáig várni vele, szükségem van egy köztes megoldásra addig is.


Válaszokat előre is köszönöm.



2014. máj. 30. 14:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Kend be fokhagymával (ez elég drasztikus)

Ezt találtam: Bolhaűző permetet ½ teáskanál eukaliptusz illóolajból, ½ teáskanál citromfű illóolajból és 1 teáskanál levendula illóolajból, valamint 250 ml desztillált varázsdióból készíthetünk Naponta egyszer kedvenceinkre szórva távol tarthatjuk a bolhákat, azonban vigyázzunk, hogy nehogy az állat szemébe kerüljön. Ezért nagyon fontos, hogy a szórást mindig a nyaknál kezdve lefelé végezzük, különben minden bolha az állat fejére menekül.

2014. máj. 30. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Platypus ***** válasza:
Nem kell ezt túlbonyolítani. Keressd az inszekticid2000 nevű szert, háztartási boltokban is kapható. Kiscicáknál is biztonságos, az állatorvosunk is ezt használja. A diólevél hatása eléggé kérdéses.
2014. máj. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Medvi ***** válasza:
Nem értem, hogy az a szomszéd állatorvos miért nem árulta el, hogy kiscicák számára van valami bolha elleni fürösztő, talán adhatott is volna, kérjél tőle. Vagy egy másik állatorvostól, aki ad is. A varázsléfőzetet mellőzném.
2014. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is insecticide 2000 a megoldás.

Az ilyen dióleveles aromaolajos történetek szerintem hatástalanok, még akkor is ha ráolvasással kombinálva alkalmazzák.

Bolhák egyébként előszeretettel rakják a petéiket a környezetbe, szőnyegbe, padlószőnyegbe, állatok fekhelyére, ezért nem könnyű őket kiirtani, mert a kikelő petékből visszafertőződnek.

2014. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Akkor az inszekticid. Jó, megpróbálom. Nagyon köszönöm a válaszokat.
2014. máj. 30. 15:12
 6/8 anonim ***** válasza:
Elég gáz az állatorvosod, már bocsánat. Léteznek olyan bolhairtó spray-k, amik már nagyon pici cicára is lehet fújni(ha jól tudom 2 hetes kortól) és teljesen biztonságos pl. Frontline spray, Effipro spray.
2014. máj. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Vidd el egy normális állatorvosi rendelőbe és lefújják neked a fent említett spray-k egyikével párszáz forintért, még meg sem kell venned az egész kiszerelést.
2014. máj. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 8ocelot válasza:

Ha esetleg valakit még érdekel a insecticide 2000, itt tud a hatóanyagairól olvasni (kb lap közepétől):


[link]

2015. szept. 4. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!