Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám távol tartani a...

Hogyan tudnám távol tartani a macskákat?

Figyelt kérdés

Körfolyosós házban lakunk, a szomszéd magához édesgeti a ház "közös" macskáit. Azok meg a mi lábtörlőnkre piszkítanak, tele van macskaszőrrel minden, és leverik az ablakból a muskátlikat. Nem utálom az állatokat, de mivel allergiásak vagyunk a macskaszőrre, és macskakakában sem szívesen lépkedünk, szeretnénk őket távol tartani.


Köszönöm a válaszokat!


2014. máj. 30. 14:48
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Attól függően mennyi pénzed van rá: [link]


Állítólag a citrusfélék illatát sem kedveli sokuk, megpróbálhatsz narancshéjat tenni a muskátlik cserepébe és az ablakpárkányra, citrusos illatanyaggal kezelni a lábtörlőt. Nem minden macskánál válik be.

2014. máj. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Én azt szoktam csinálni hogy veszek valamilyen citrus illóolajat (citrom, kubeba bors) vagy valami mentolosat (pl. eukaliptusz) aztán rácsöpögtetem a lábtörlőre, meg bekenem vele az ajtó keretet meg az ajtót is.

Úszik az egész lakás citrom vagy mentol illatban, de inkább ez, mint a macskahúgy...

Nekem teljesen bevált.

Az elején 2 hetente öntöztem mindent illó olajjal, most már csak havonta 1-szer.

2014. máj. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, mentolos illóolaj van itthon, már tettem is belőle a lábtörlőre. A többit is kipróbálom. Az első linkjében is jók vannak, sokat nem költenék rá, először maradok a házi praktikáknál, de láttam ott is vannak srpék.
2014. máj. 30. 17:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!