Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak, hogy túlélje?

Mit csináljak, hogy túlélje?

Figyelt kérdés
Van egy kb. 6 hetes kiscica itt, aki csupa csont és bőr. Eddig is láttam, eddig is sovány, picike volt, de futkározott legalább meg minden. Ha jól tudom 1-2 hete nem szoptatja az anyja így szerintem azóta egyáltalán nem is evett. Konzerves, pépes kaját nem eszik. tudom, hogy tejet elvileg nem szabad adni a macskáknak, e megpróbáljak neki adni egy kicsit, hátha? Bár nem hiszem, a fejét se nagyon tudja felemelni. ma reggel találtam rá, 1 óra alatt kb. 5 cm-t tudott arrébb menni, csak vonszolja magát, nincs már ereje felállni se. A szüleim nem hajlandóak őt állatorvoshoz vinni, szóval pénzt költeni rá, nekik elég a saját kutyánk és macskánk. Nem szeretném, hogy meghaljon.. Mit csinálhatnék vele? Túlélheti még? Nagyon rossz állapotban van :(
2014. máj. 31. 10:31
 1/7 anonim válasza:
Vigyél neki tejet
2014. máj. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Viszek. És más valamit? mit csináljak még?
2014. máj. 31. 10:39
 3/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg a konzervet még jobban pépesíteni egy villával, és azt a szájára kenni, esetleg egy kicsit szét nyitni a száját és úgy a nyelvére.

E közben vedd fel a kapcsolatot a facén a cicamentő angyalokkal, ők segítenek neki pótmamát és gazdát találni.

2014. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Egyébként tényleg bekéne vinni egy állatkórházba, vagy egy állatorvost kihívni hozzá... szegény hogy szenvedhet. Vigyél tejet, és a konzerves kaját tényleg nagyon pépesítsd össze neki.
2014. máj. 31. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
77%

Teszkóban van felénk macskatej kis kétdecis dobozban az álateledeleknél. 200 ft/ doboz.

Ezt langyosan fecskendőből, vagy nejlonacskó kilyukasztott csücskéből adni neki.


Bővebben itt:

[link]


[link]


Azonnal érdemes nekiállni az etetésnek.

2014. máj. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Mostmár lényegtelen a kérdés, meghalt.. :'(

Puha párnán betakartam, próbáltam májkrémet is adni, mert az ugye pépes, de nem ette, tejet adtam neki ilyen nem tudom hogy hívjákkal, mint az orrcseppes izé. valamennyi tej lement, de azt sem nagyon tudta már meginni.. Aztán egyszer csak már nem mozdult, nem is lélegezett, először nem voltam biztos benne, hogy most tényleg meghalt vagy még él-e, de aztán meg kellett állapítanunk, hogy tényleg meghalt.. Úgyhogy egy szép virágos lepedőbe betakarva egy cipősdobozban eltemettük. Még rózsa is van a sírján. Talán előbb kellett volna elkezdenem vele foglalkozni, mikor még rohangált.. mint mondtam, már akkoris láttam, hogy kicsi és sovány, de azt hittem eszik, mert a testvére is evett, ő jó húsban van, egészséges. Annyira sajnálom szegénykét :'( pedig nem is a mi macskánk.

2014. máj. 31. 11:57
 7/7 anonim válasza:
szegény :(:(
2014. máj. 31. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!