Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicám oldalán tegnap észrevett...

Cicám oldalán tegnap észrevettem egy nagy csomót, ma pedig láttam, hogy egy hatalmas seb is van a duzzanat felett, a bőrén. Ez mitől lehet?

Figyelt kérdés

Egy éves lesz idén nyáron, két hónapja engedtük ki éjszakákra, azelőtt csak ritkán volt kint, inkább szobacica. Most tele van sebekkel, amiket gondolom más cicákkal való verekedésben is szerzett, de ez a seb nagyon csúnya, alatta a csomó pedig dióméretű, vagy kicsit nagyobb is, és ha picit is hozzáérek, a cicám felnyávog, hogy fáj neki.

A szüleim nem engedik, hogy elvigyem állatorvoshoz, mert arra nincs pénzünk. De ha összespórolok pár ezrest, és nem javul, biztos elviszem, csak érdekelne, mások mit tudnak ezekről a tünetekről?



2014. máj. 31. 16:14
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
Ráadásul most veszem észre, hogy remeg is, és alig bír járni - mindez olyan két-három napja van nála.
2014. máj. 31. 16:22
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Enyémnél is hasonló volt, és már nem él! Szóval szándr rá azt a pár ezer forintot és hívjátok ki az állatorvost bár hétvégén nem biztos, hogy ki fog menni, de azért próbáljátok meg!
2014. máj. 31. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de az állatainkért felelősséggel tartozunk. Ha betegek, igenis orvoshoz kell őket vinni! A cicád szenved, azonnal vigyétek orvoshoz, ellenkező esetben állatkínzók vagytok. A nincs pénz orvosra soha nem lehet kifogás. Mi sem dúskálunk a pénzben, de azért az állatorvoshoz ha menni kell, hát menni kell. Esetleg ha jól ismeritek, megbeszélhető vele, hogy fizethetnétek-e fizetéskor vagy valami.
2014. máj. 31. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim válasza:
100%
Az ilyen emberek minek tartanak állatot?
2014. máj. 31. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Ezzel nyilván én is tisztában vagyok, és már tegnap vittem volna orvoshoz, de nekem semmi pénzem (gimnazista vagyok, nem dolgozom), a szüleimtől pedig nem kapok. Erről nem tehetek, ők úgy vannak vele, ha meg kell döglenie, meg fog, ez a természet rendje.

Tudom, hogy szar helyzet, de nem tehetek róla. Inkább csak arra lennék kíváncsi, konkrétan milyen betegségnek a tünetei ezek?

2014. máj. 31. 17:00
 6/16 anonim ***** válasza:
Beszélj több állatorvossal, lehet találsz egy jótét lelket, aki segít, vagy részletfizetést ajánl fel. A szüleidtől/rokonoktól meg kérd ezt szülinapodra, karácsonyra... előre ajándékként. Vagy ha sehogy sem tudod ellátni, keress egy állatvédő szervezetet és mondj le róla a cica érdekében. Attól hogy tudod mi baja, még ott fog elpusztulni kínokat átélve, ha nem teszel valamit. Ide állatorvos kell méghozzá sürgősen. Vidd el megmutatni dokinak, ha már ott vagy, nem fogja elküldeni a cicát, lehet nem is kerül olyan sokba az ellátása. Kitisztítja a sebet és ad antibiotikumot. Valószínűleg azért van olyan szarul, mert lázas, elfertőződött a seb. Nincs lehetetlen, csak tehetetlen....
2014. máj. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ja és gyűjts majd ivartalanításra, azért verekszik, mert ivaros. Ivarosan ez állandó probléma lesz, ráadásul a verekedéssel/nemi úton elkaphat halálos fertőző vírusokat is, akkor aztán lehet rá költeni bőven (tesztek, immunerősítés...stb.)
2014. máj. 31. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim válasza:
Az én cicámmal is volt hasonló és meg kellett vágni a csomót és ki kellett engedni a gennyet belőle. 3 napig nem érhette por a sebet és hidrogénperoxiddal minden nap át kellett törölgetni. Az állatorvos azt mondta hogy ha ezt nem csinálta volna meg bele is pusztult volna. Tőlem semmit sem kért mert nagyon jóban vagyunk de nem hiszem hogy drágán csinálják. Minél előbb vidd orvoshoz!
2014. máj. 31. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Medvi ***** válasza:
Jól mondják, állatorvos, seb kitisztítása, antibiotikum. Ha tényleg ilyenek a szüleid, akkor szerezz egy db AUGMENTIN tablettát, ez embereknek való antibiotikum, de állatgyógyszer is létezik ugyanilyen hatóanyaggal. Írasd föl orvossal, ha máshogy nem megy, váltsd ki a gyógyszertárban, és egy szemet darabolj föl 8 darabra, és naponta 1 darabot adj be neki, májkrémbe csomagolva talán beveszi. Ezzel megelőzöd, hogy belehaljon a sebfertőzésbe. Ha magától kifakad a tályog, nyomkodd ki belőle a gennyet, és próbáld egy fecskendőből átmosni BETADINNAL. Ezt a módszert állatorvostól tanultam. Mielőbb kezdd el a kezelést, mert mire összespórolod a pénzt, lehet, hogy már nem lesz élő cicád.
2014. máj. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem mindenre jó az Augmentin.... felelőtlenség állatnak emberi gyógyszert adni kísérleti szerként. A cicád valószínűleg szeptikus - vagyis köznapi nyelven "vérmérgezése" van. Ebbe bele fog halni, ha nem kap minél előbb megfelelő kezelést. Melynek első lépése az állatorvos, majd neked kell otthon ápolnod. Mindenképp injekcióban kell kapnia az antibiotikumot, ezt te semmiképp nem tudod megoldani.
2014. jún. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!