Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nem eszik meg semmit csak a...

Nem eszik meg semmit csak a Whiskas alutasakot, de már ebben is válogat, megvan így neki minden vitamin, vagy vegyünk még hozzá?

Figyelt kérdés
1 éves ivartalanított lány cicánkat sikerült elkényeztetni rendesen,amint írtam már csak az alutasakos kaját eszi meg. Az lenne a kérdésem,hogy ebben mindenféle vitamin megvan-e amire szüksége van vagy adni kéne neki még hozzá valamit.Esetleg hogy lehetne visszaszoktatni a konzervre ha most épp rá sem néz.
2014. jún. 2. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Az enyém ugyanez..1 éves és ivartalanított fiúcska csak az alutasakosat volt hajlandó megenni abból is a silányabb minőséget. Meguntam és vettem neki schesirt. Az sem kellett neki. Annyit sikerült haladnom a dologgal, hogy találtam ezt a Butcher's konzervet, Tescoban lehet venni és kb 50% hústartalma van ezt megeszi, de felváltva kell adnom a Sparos Nelly alutálcás kajával ami szintén kb 50%-os. Tudom, hogy nem a legjobb de jobb mint a Whiskas. Esetleg próbáld ki ezeket a kajákat hátha ráfanyalodik (a sparosért az enyém ordítva nyávog :D). Ha nem akkor meg keverd a konzervhez a Whiskast és talán úgy megeszi. Vitaminokról nem tudok nyilatkozni de szerintem a Whiskasban is van elég. Ha már hús nincs benne legalább az legyen :P
2014. jún. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nincs meg benne minden ami szükséges, ez szerintem még a legdrágábbakra sem áll, amik már csak állateledel boltokban kaphatók a versenymacskáknak. Enyémek a whiskast sem eszik meg csak a szaftot nyalják le, ezért félixet vásárolok be nekik előre amikor akciósan van 399-ért, néha közbeszúrok egy-egy nellyt vagy más olcsóbakat, de következőleg már követelik a félixet.

De abban sincs meg minden. Adok még nekik a saját kajánkból, illetve kapják a whiskas ropit mellé, meg összefogdosnak ezt-azt a nagy kertből is, tegnap pl. egy tücsköt evett meg a nemrég menhelyről hozott kicsi.

de ha lakásmacskáról van szó, akkor szerintem kell nekik még valamilyen nyomelem-vitamin komplex.

2014. jún. 2. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok, még annyit hozzáfűznék, hogy az enyém a nedves kaják mellé eszik még Taste of The Wild szárazat Cat Chow sterillel keverve( csak így hajlandó megenni), ezért nem adok neki semmi plusz vitamint. Néha kap Whiskas jutalom falatot abban vannak vitaminok, és füvet is eszik( lakás cica). Ha szárazat sem eszi a cicád akkor lehet, hogy kellene valami vitamin még pluszba.
2014. jún. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez így hosszútávon nem lesz jó, hogy nem kap szárazat, mivel abban több tápanyag van, mint az alutasakosokban. Ha nem eszik szárazat, akkor könnyen előidézhet szájüregi problémákat, mivel nem rág/tép a cica. A macskák húsevő állatok, ezért szükségük van rá, z ilyen kajáknak pedig általában 4%-os hústartalma van, ami elég elenyésző, egyenlő a 0-val. Mindenképpen próbáld meg leszoktatni a whiskasról! Nem hiába az a szlogenjük is, ami. Eleinte keverd más táppal, majd fokozatosan hagyd el. Ha nem eszik 2 napig, akkor se sajnáld meg, majd éhes lesz és rájön, hogy nem az van amit ő akar. Jó minőségű száraztápok: Applaws, Acana, Orijen, Taste of the wild. Nem mondom, hogy ezekre könnyű lesz rászoktatni, de hosszú távon ez lenne az egyik legjobb neki! A másik pedig a nyers hússal való etetés, mondjuk 1 héten 2-3-szor lehetne neki adni (csirkemáj,zúza,nyak,comb,szárny,belsőségek, stb). Ami fontos, hogy sertést ne adj neki!
2014. jún. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A mi cicánk anno csak a száraz Friskies tápot ette meg (nem az én macsom volt, szóval nem én szoktattam rá arra a hulladékra). És válogatott, mint a csuda. Nos, velem megjárta, mert nem hatódtam meg a válogatásától. Főleg miután attól a hulladék kajától a fogkövek alatt elrohadt és elfekélyesedett pár foga, és hetekig enni nem tudott a fájdalomtól, mert ez csak fogkőleszedéskor derült ki, ki is kellett műteni azokat a fogakat. Utána nem győzött enni akármit, úgyhogy szépen átszoktattam, mikor elkezdett válogatni. Ha nem ette meg, nem kapott mást, éhezhetett. Másnap megkapta ugyanazt a fajta kaját. Mára szinte bármit befal, a kondija jó, a szőre szebb mint valaha. Most vegyesen kap nyers kaját illetve főzöttet, utóbbihoz egy kis vitaminkiegészítést. A valamikori "pfuj nyers hús" ma a legkedvencebb kajája. :)
2014. jún. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!!!

Veszünk neki tápot is de csak néha eszik belőle pár szemet,azt is csak akkor,ha kézből adjuk neki.

Ha éheztetném egy napig mondjuk,lehet nem válogatna ennyit,bár nem hiszem hogy kibírnánk,mert elég hangosan tud szólni a drága amikor éhes. A nyers husival próbálkoztunk már eljátszott vele egy darabig vitte ide-oda de megenni pfuuij isten ments!!! Viszont most ő is menni fog nyaralni majdnem két hétre(mert mi is elutazunk) és ahova viszünk biztos nem adnak neki majd "finom alut"(mi csak így hívjuk) hanem majd házi kosztot,vagy megeszi vagy nem,mire visszajövünk érte már reméljük teljesen ki lesz cserélve :)

2014. jún. 3. 09:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha válogat egy cica, az lehet FORL betegség jele is, erre is érdemes odafigyelni.
2014. jún. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!