Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A msckámat valami megtámadta,...

A msckámat valami megtámadta, vagy felakadt valamibe, nem tudom, de nagy fájdalmai vannak, és nem eszik? Orvoshoz vigyem, vagy esetleg gyógyszer, majd felépül?

Figyelt kérdés
Mikor hazajött a kiskcicám rámmorgott, ilyet sose tett, meg láttam rajta, hogy olyan furcsa így tudtam, hogy valami baj van. Hozzá akartam érni elszaladt, majd mikor lefeküdt finoman átvizsgáltam és a hátsó részénél, lábánál, farkánál nagyon fájt neki. Másik cicámnak is voltak sérülései, de ennyire nem. Nem eszik a macska pedig egy zabagép. Morog, ha közelítek, és mindig vackol, mert sehogyse jó neki feküdni. Nem tudom mi történt vele, mert nyílt sérüléseket nem láttam. Orvoshoz vigyem, mert mint mondtam másik cicámmal is volt, hogy pl a lába fájt, de két nap és helyre jött, de ő evett is rendesen. Esetleg valami gyógyszer macskáknak? Köszönöm a tanácsokat, fontos lenne!

2014. jún. 2. 23:39
 1/10 A kérdező kommentje:
*Macskámat, bocsánat, de már siettem az írással.
2014. jún. 2. 23:40
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
orvos- lehet hogy nincs rajta nyílt seb de pl simán eltörhetett neki a lába ami kezelés nélkül rosszul fog összeforni, és örökre megbénítja
2014. jún. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Orvos, belső vérzésről biztosan hallottál már. Meg milyen gyógyszert adnál neki vaktában, érted...
2014. jún. 2. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
50%
Ha nincs lehetőséged orvoshoz vinni (bármennyire az a helyes döntés) mindenképp rákell venned, hogy egyen. Az én cicámmal is ez volt, valami ünnep volt épp, és egy rendelőt nyitva, egy orvost nem kaptam aki itthon lett volna. Sziringával kezdtem el etetni, olyan cicakonzervet vettem amelynek bő leve van, és elsőből csak a levét nyomtam be a szájába. Az étvágya lassan helyre jött, és a kedve is kezdett a régi lenni, végül teljesen rendbejött és lábra tudott állni. Mostmár minden rendben. Jó gyógyúlást! :)
2014. jún. 3. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

lehet megverték szegényt :(

azért ha lehetőséged lesz rá minél hamarabb vidd el orvoshoz

2014. jún. 3. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Belső sérülése is lehet. Tud pisilni? Mert ha nem, akkor húgyhólyagrepedése van és azt műteni kell. Vidd el orvoshoz!
2014. jún. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%
Az is lehet, hogy egy veszett állattal találkozott össze, mert azok a tünetek, amiket leírtál, utalhatnak erre is. Szerintem mindenképpen vidd el állatorvoshoz! Remélem valami kisebb baja van csak.
2014. jún. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Elvittem végül orvoshoz, kapott egy kis gyógyszer, egész napot átaludta, de már nyérvog a kajáért. :) Valószínű egy másik macskával összekapott, de nincs komoly sérülés.

Viszont mikor bent voltunk, volt egy másik pár akinek a macskájukat el kellett altatni, mert valaki sörétessel rálőtt...

Muszáj ezt leírnom, mert egyszerűen ez a világ legundorítóbb dolga ezt tenni egy állattal. És sehogyse fogják megtudni, hogy ki tette, ez a legborzasztóbb. ÉPedig évekig kéne a börtönben rohadnia!

2014. jún. 3. 19:49
 9/10 anonim ***** válasza:

Remek hír hogy jobban van a cicusod.

Reagálnék a sörétesre. Sajnos azt kell hogy mondjam hogy lehet jobb is hogy sose tudják meg ki volt. Volt egy cicám, aki 12 éve egy nap úgy jött haza 3 nap után hogy le volt vágva az összes bajsza, a talpáról a párnácskák és a mellső lábában volt egy golyó. Nagyon erős cica volt, fájdalmat nem mutatott (persze nyilván voltak neki), és hamar rendbe jöttek a sérülései. Ennek már 12 éve és a mai napig megforgatnám szó szerint a nagy kést a gyomrában annak aki ezt tette a cicámmal. De vajon mit értem volna vele? A cicámnak attól nem lett volna jobb, és még én kerültem volna börtönbe.


Sajnos nagyon csak ritka, konkrétan bizonyítható esetekben tesznek a hatóságok bármit is. Épp ma olvastam egy esetet hogy egy fogságban tartott, kínzott cicának sikerült megszöknie. Kiderült hogy a kínzás nem merült ki az éheztetésben, és bezárásban. Bele is lőttek. Tudják ki volt a tettes, fel is jelentették, de hiába. Az emberek szaván kívül más bizonyíték nincs, a tettes tagad, így a hatóság nem tesz semmit.

2014. jún. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
tudnék mit kezdeni az ilyen (fennakadt a trágárságszűrőn:D) de remélem egyszer visszakapják...csak reménykedem benne..
2014. jún. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!