Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Pár hete összekaptam a macskám...

Pár hete összekaptam a macskámmal, és most furán viselkedik, mi lehet az oka?

Figyelt kérdés

Úgy 3 hete már, hogy elég durván összekaptam a macskámmal. Kicsi korában választották el az anyjától, mi így hoztuk el, és nem igen tudtuk megnevelni, az anyja és testvérei helyett, hogy mekkorát szabad karmolni, harapni mikor játszik. Így rendkívül durván szokott játszani, noha észre sem veszi.


3 hete egy hasonló incidens történt, és gyönyörűen szétszedte a kezem, én pedig a szokásos módon rendbe tettem a dolgot. Elé tartottam a kezem a megnevelés után, hogy harap, karmol-e még, és ő egyenesen, két mellső mancsával a vállamra támaszkodott és dörgölőzni kezdett. Látta, érezhette is, hogy csupa vér vagyok. Azóta nem marad el mellőlem, még ha két percre is tűnök el a szeme elől, a harmadik percben mindig turbékolva köszönt és dörgölőzik.


Mostanában kezdett el velem így viselkedni, és ezt leszámítva soha nem bántott, főleg nem komoly szándékkal, mint a többieket. Úgy érzem, egyre jobban kötődik hozzám, és mellőzi a lakótársunkat, aki férfi (a macska is), és eddig sokkal jobban kötődött hozzá (hallottam ilyet, hogy a hím macska jobban kijön a férfiakkal, a nőstény a nőkkel).


Esetleg a bűntudat lehet az oka ennek a fura magatartásváltoztatásnak?



2014. jún. 5. 16:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Először is a "megnevelés" macskánál nem működik. Ha mutogatod neki a kezed, meg hogy fáj, nem nagyon érti hogy ezzel most te mit akarsz.


Az én macskámmal is hasonló dolog történt kb. 1 éve, és a helyzete is hasonló a te cicádéhoz. 1-2 hetesen került hozzánk mert az anyját megmérgezték, testvére nem volt így nem tudott rendesen megtanulni "macskául".


Egy éve játék közben engem is szépen megkarmolt, csak én ezután ott szoktam hagyni, értelmetlen leszidni, nem úgy viselkedik mint egy kutya. Megelégeltem ezt, ezért úgy döntöttem hogy majd én másképp állok hozzá. Ezután nem kézzel játszottam vele, hanem csináltam botokból meg tollból játékot így esélye sincs hogy megkarmoljon.


Szóval én úgy érzem ez nem bűntudat, mert azzal nem igazán áldotta meg a sors a macskákat. Lehet hogy te változtattál valamit, lehet csak egy apróság, mondjuk te adsz neki többet enni, vagy nyugodtabb lettél mostanában, vagy csak többet beszélsz hozzá.


A nemekről pedig nekem pont ellentétes tapasztalatom van. A mi cicánk is kandúr (volt valaha), és kiskora óta jobban szeret velem és anyukámmal lenni. Pedig apukám is ugyan olyan gyakran eteti, simogatja mint mi, de ha valami baja van vagy éhes vagy csak hisztizni akar akkor hozzánk jön.

2014. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azóta adok neki esti jutalomfalatkákat, amióta ilyen jó lett. Én egy dolgot tettem, amivel megbüntettem, és az... szerintem fájt is neki.


Nem, nem szeretem bántani az állatokat, de kapott egy pár pofont, és ahogy a macskákra jellemző, a nyakán lévő bőrt megfogtam, és leszorítottam a fejét a földhöz. Ez megalázó számukra, és a nagymacskáknál is hasonlóan működik. Ezután a megalázás után mutattam a kezem, hogy támad-e még vagy sem, nem az érdekelt, hogy felfogja-e, mit tett. De ilyenkor mindig, amikor megtettem vele ezt, normálisan viselkedett.

2014. jún. 5. 17:18
 3/7 A kérdező kommentje:
A bűntudat pedig azért jutott eszembe, mert amikor kikarmolt, onnantól kezdve mindig jött utánam, és a sebeimet akarta nyalogatni.
2014. jún. 5. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

Hát ebben aztán van minden, kutya pszichológia, emberi pszichológia, de hogy a macska ebből mit szűr le, az számomra eléggé kérdéses.


Minden esetre azt az alap dolgot mindenképpen tartsd szem előtt, hogy egy macskának mindig növelni kell az önbizalmát, azt kell elérni, hogy saját magára tekintsen istenként, a bizalmát csakis így, kizárólag ezen a módon tudod elnyerni, sehogy máshogy.

A ledominálás lehet hogy működik egy felszínes mértékig, de más módon okozhat viselkedészavart, és mentális törést az állatnál.


Ez nekem inkább tűnik egy összezavarodott viselkedésnek, mint egy egészséges kapcsolatnak.

Alap esetben ugyanis tökmindegy, hogy a lakó közösség melyik tagja játszik vele, senkit nem támad komolyan, senkit nem kerül.


(A bűntudat pedig említést se érdemel, ilyen érzés 100% hogy nincs benne, erről beszélni se érdemes)

2014. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Macskák kb. úgy állnak érzelmi intelligenciával és intelligenciával mint egy kicsi 3-4 éves gyerek.

Ha személyiségként és egyenrangú félként kezelik őket, akkor kinyílik, fejlődik a személyiségük és egyedi személyiségjegyek figyelhetők meg rajtuk, amiben nincs semmi meglepő, mert valóban egyedi személyiségek a saját agyi fejlettségük szintjén.

Ez főként abban nyilvánul meg, hogy számukra tulajdonképpen csak a jelen létezik, múlt és jövő csak nagyon kis mértékben.

Ha játék közben sérülést okozott neked és erre kapott mondjuk egy anyai pofonnak beillő nem fájdalmas hanem csak jelzésértékű taslit, azzal nincs semmi gond, az anyjuk is kioszt a kicsiknek néha egy egy pofont természetesen behúzott karommal. De általában erre nincs szükség, amikor kezd eldurvulni a játék, akkor elég hangosabban rászólni, illetve a játéknak karmolás veszélytől mentesebb változatát játszani.

Szoktam nekik készíteni lyukas zoknik egymásba tömködésével zokniállatot, amit oda lehet nekik adni, hogy azon eresszék ki a gőzt és karmolják kedvükre amikor szeretnének játék közben kicsit őrültködni. Vagy lehet felvenni vastag bőrkesztyűt is, amit haraphat, karmolhat.

Bűntudata is lehet pillanatnyilag, de a későbbi kötődés inkább a több együtt töltött időnek és figyelemnek tudható be, mert megérzik, ha valaki érdeklődik irántuk.

2014. jún. 5. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

A macska keres rendszerint fel engem, én magam nem tettem ellene mindaddig semmit, amíg ő nem támadt rám. A játékot is miatta kezdem el vele, ugyanis szokta jelezni, ha játszani akar, néha utánam jön, vagy más után megy, hogy játsszon vele, utána eldurvul az egész, és abból lesz a vita.


Nem tudom, miért követ engem. Nem tudom, miért hízeleg annyit. Régen nem volt ilyen. Most már ha a kutya kergeti (ez egy fél órája történt eset, de pár napja figyeltem meg nála ezt is), rögtön jön hozzám, hogy segítsek neki, mert tudja hogy én le tudom állítani a kutyát. Noha nem bántják egymást, csak a kutyus ugye szeretne játszani, neki meg nincs mindig lehetősége magasabb helyre felugrani.


Egy biztos, nagyon rám tapadt ez a macska, és nem tudom, pontosan miért. Soha nem mentem utána, az eset után sem, mindig ő jött hozzám, amióta megtörtént ez a nagy vita, és nem tudom levakarni magamról. Reggelente már ő ébreszt.

2014. jún. 6. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:
Vicces, nálam ugyanígy van, van egy bűn rossz macskám, ő nem karmol, de nagyon rendetlen, sokat trimbol a tiltás ellenére. Egyszer felborította a karácsonyfát, akkor nagyon élveztem, sokáig nem szóltam hozzá, azóta imád engem, noha néha még mindig összekapunk ha nem bír magával, de nagyon ragaszkodik hozzám:)
2015. szept. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!