Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskanátha egy 5 hetes...

A macskanátha egy 5 hetes kiscica esetében mennyire veszélyes? Lehet akár halálos végkimenetelű is?

Figyelt kérdés

Szerdán este felé elmentem a kutyámmal sétálni és az erdőben találtam egy kiscicát. Keservesen sírt, de hagytam, hazavittem a kutyát, utána visszamentem, hogy megfigyeljem, van-e valaki a közelében (akár gazdi, akár anya cica), de fél óra múlva sem volt semmi mocorgás, viszont kezdett besötétedni, ezért megfogtam a kis árvát és hazahoztam. Már neveltem fel cicát kézből, volt is itthon tápszer porom, gyorsan azzal megetettem. De a szeme baromi csúnya. Kentem neki kamillával, de az egyiket egyáltalán ki sem tudta nyitni, a másik is nagyon be van dagadva és vörös. Egész este mosogattam neki, másnap reggel meg első útunk a dokihoz vezetett, aki megállapította, hogy macskanátha, de nagyon rossz állapotban van a cica, a gyulladás a szaruhártyát is érinti. Kapott szurit, meg kenőcsöt, hétfőn kell újra oltásra vinnem. Kenegetem a kis szemét, de nem sok javulást látok. Alvás után mindig mosogatnom kell a szemét, nem tudja egyiket sem kinyitni, miután langyos vízzel sikerül kitisztítanom, bekenem, amíg játszik, rosszalkodik, addig a résnyire nyitott szemén nézelődik, de amint elalszik, kezdődik előről az egész procedúra, amit egyébként gyűlöl. Normális, hogy második nap kezelés után is még itt tartunk? Lehet még beleőle egészséges cica valaha? Nagyon megszerettem, nem szeretnék róla lemondani. Esetleg van rá lehetőség, hogy megvakul? És vak macska mennyire életképes (természetesen lakásban tartva)?

Nagyon aggódok érte, mire számíthatok?



2014. jún. 6. 14:20
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Először is nagyon sajnállak téged is és a kiscicát is.5 hetesen nem hinném hogy a cica immunrendszere annyira erős,hogy legyőzze a macskanáthát.Én megkérdezném a dokit hogy adhatsz-e neki immunteát.Írd meg kérlek majd privátban mi lett a cicával.
2014. jún. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ mennyire erős cica, meg persze amit lehet tegyél meg érte, úgy jó esély van arra is hogy felépül és minden rendben lesz, de előre nem lehet ezt megmondani. Max 2 hét alatt rendbe fog jönni. Tartsd meleg helyen, adj neki sok finomat meg macskavitaminokat, meg amit a doki mond.

Ha megvakulna (amit kétlek), attól még ugyanúgy teljes életet tud élni, 6 évig volt vak cicám, kinti-benti, semmi gondja nem volt.

2014. jún. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Szegényke, remélem meggyógyul...

A vak macska is életképes, rengeteg vak kutyusról cicáról vannak történetek a neten, mind képesek megélni magas életkort, ha vigyáznak rájuk.

2014. jún. 6. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A cicának a szemén kívül egyébként nincs baja, nagyon játékos, rengeteget futkos, szinte azonnal elfogadta a ket felnőtt cicám és a kutyám is, egész nap őket támadja, szóval alapvetően egy nagyon eleven, életerős kiscica, ezért is reménykedem. De a szeme az nagyon aggasztó. Lefényképezem, és töltök fel majd képet, hátha azt mondjáok, hogy én aggódom csak túl.

Vitaminokat most egyelőre semmit nem kap. Dokival úgy beszéltük meg, hogy reggel és este kapja atápszert, amiben van immunerősítő is, és vettem nála egy tápon (royal canin baby), ami direkt 4 hét és 4 hónap közötti cicáknak való, ez tele van olyan anyagokkal, amit most még a mamijától kéne kapnia, plussz ebben is vannak vitaminos dolgok (ráadásul nagyon szereti is). Hétfőn viszem vissza, azt mondta, meglátjuk, mennyit javul, és majd annak függvényében folytatjuk a továbbiakban. Szerencsére olyan anyagi helyzetben vagyok, hogy a pénz nem akadály, így mindent meg tudok tenni, és meg is fogok tenni, hogy rendbe jöjjön, remélem legyőzzük ezt a kórságot.


Mi az az immuntea? Még nem hallottam róla, de érdekelne. Hol lehet ezt beszerezni? Akár a felnőtt cicáimnak is adhatom? Két havonta szoktam vitaminkúrát tartani nekik, de ha ez a tea valóban tea (vagyis természetes), akkor szívesebben adnám nekik, mint a tablettákat, amiben ki tudja, ki van.

2014. jún. 6. 16:25
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ja, annyit még hozzátennék, hogy nagyon szép tőled amit teszel a cicáért. Jó ember vagy :)

3. voltam

2014. jún. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a dicséretet, de ez csak a szerencsének tudható be, hogy van miből jót tenni. Másik két cicám is befogadott, az egyiket úgy dobták ki 4 testvérével, hogy még a szemük is csukva volt. Sajnos 3 picit abból az alomból nem tudtunk megmenteni, pedig a doki is nagyon igyekezett, de egyikőjük itt van mellettem, 3 éves, 5,7 kilós ivartalanított boldog kisfiú. Remélem, hogy a mostani történetre is egyszer úgy emlékezhetek vissza, mint annak a cicámnak a sikertörténetére. :)
2014. jún. 6. 16:43
 7/18 anonim ***** válasza:
vetri dmg ilyenkor nagyon jó hatású, és calopet paszta a kicsinek, de első mégiscsak az állatorvos lenne.
2014. jún. 6. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
ja látom már volt is dokinál, végre egy normális ember.
2014. jún. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen, voltunk dokinál, hétfőn megyünk is vissza, nem is a kezelés az, ami aggaszt, hanem a cica állapota, hogy nem igen látok javulást a szeme terén, pedig minden utasítást betartok, amit a doki előírt. Bár nem tudom, hogy milyen tempóban és mennyit kell javulnia, de a doki azért nagyon nem bíztatott, csak azt mondta, hogy reméli, hogy visszafordítható.


Most felmerült még egy probléma. Amióta itt van (szerda este úgy 6 óta) nem volt kaki. Eleinte még nem zavart, gondoltam most szokik át a szilárdeledelre, de már tegnap reggel óta eszik tápot és még mindig semmi. Ez normális? Ha igen, akkor meddig várhatok még? Pisi van, de a kaki hiánya aggaszt. Már arra is gondoltam, hogy adok neki egy kevés langyos tejet (tidom, hogy nem szabad, de talán megindítaná), de ártani nem akarok, de most a hosszú hétvége miatt nem igen érek rá várni. Van ügyeletes doki, de a sajátomba jobban bíznék, hozzá viszont holnap vissza kéne vinnem.

2014. jún. 6. 21:36
 10/18 Medvi ***** válasza:
Mit adott az orvos a kiscica szemére? A mi állatorvosunk a BRULAMYCINRE esküszik és az valóban mindig bevált, még a kezdődő szaruhártyafekélyt is visszafordította. Ha jókedvű, eszik, akkor ne aggódj a kaki miatt. Mi egyszer megmentettünk egy kiscicát, aki annyira le volt gyengülve, hogy 2 héten keresztül csak beöntéssel tudott kakilni. Nála abból látszott, hogy beöntés kell, hogy nem akart enni, hányt és ki lehetett tapintani benne a felgyülemlett kakit. Ekkor persze már enni sem akart, csak feküdt, illetve erőlködött az almon. Most már 3 éves egészséges cica, pedig már majdnem lemondtunk róla akkoriban. Volt egy vak cicánk is, szemgyulladástól vakult meg, már így került hozzánk. A szomszéd gyerekek hozták haza valahonnan, már nem lehetett segíteni a szemén. Nagyon aranyos cica volt, 3 és fél évet élt nálunk, akkor sajnos kiment az utcára és egy gonosz kutya megölte.
2014. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!