Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen szembetegségtől vakulna...

Milyen szembetegségtől vakulnak meg egyes macskák 3-4 évesen?

Figyelt kérdés
Olyan vak macskát láttam melynek mindkét szeme ép. Pupilla napközben összehúzodva míg félhomályban kitágult. Közben egyáltalán nem egyik szemével sem.

#macska #vak #szemmekel.
2014. jún. 8. 18:12
 1/2 anonim ***** válasza:
Rengeteg oka lehet a vakságnak, nem minden esetben sérül a pupillareflex vagy maga a szem szövete, lehet születési vagy fejlődési rendellenesség, a látóideg vagy az agyában a látóközpont sérülése, sok dolog (ahogy embernél is).
2014. jún. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Láttam olyan vak személyt pár perc múlva a kutyájáról tudtam meg vakvezető kutya. Beljebb ültem a vonaton a szeme teljesen egészséges volt. Fény és sötétséget sem látott 2 éves korában ritka betegségben vakult meg.


Olvastam arról a macskák szemmének felépítése a legjobban az emberekéhez és az emberszabású majmokéhoz hasonló. Színeket elmosodóttan látják, rövidlátóak helikopter magaságból és a metró aluljáróknál. Parkoknál és mezőkön a sötétben Infra kemerához hasonlóan látnak jól és messziről is.


Sajnos a macskákat sem kíméli a ritka genetikai betegség a látóideg sorvadás. Fokozatosan romlott a látása 1 éven keresztül.


Abban reménykedem valahogy regenerálódik a látóideg mindkét szemében és újra látni fog.

2014. jún. 9. 13:05

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!