Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nagyon-nagyon finnyás macskáva...

Nagyon-nagyon finnyás macskával mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
Nem jó neki semmilyen konzerv, táp, szalámi. Tegnap adtam neki sült pulykahúst, nagy kegyesen evett belőle 3 falatot... Közben állandóan követeli az ételt. Már mindenkinek elege van belőle. 20000 Ft-os tápot nem fogunk neki venni meg lehet, hogy azt sem enné meg.

2014. jún. 9. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
64%
Edd meg őt te. Majd ha nagyon éhes lesz fog enni, ha nem akkor az ő baja. Vegyél kutyát.
2014. jún. 9. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én macskám is nagyon finnyás volt. Aztán hopp, egyik napról a másikra nem ugrottam minden nyávogására. Adtam neki tápot naponta 2* max. 3*... Egy ideig idegenkedett tőle, de rájött, hogy hiába hisztizik, nem kap mást, így amikor már nagyon éhes volt megette.
2014. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Éhes macska nem válogat. Ezt tapasztalatból mondom. Az enyémek is olyanok voltak, mint a tiéd. Egymás után próbálgattam, mi ízlene nekik, a végén már svédasztalos étkezések voltak, de csak nyávogtak és turkáltak benne. Aztán bekeményítettem. Leteszek egyfajta kaját, és amíg nem üres a tányér, nem kapnak mást. Nagyon hamar rájöttek, hogy hiába finnyáskodnak, még másnap is csak ugyanaz van a tányéron, ha nem ették meg, addigra meg már tökéletesen mindegy, mi az, csak kaja legyen, annyira éhesek. :)
2014. jún. 9. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
ha nincs egészségügyi oka (pl foga gáj iylesmi), akkor csak nem éhes...ha nem kap mást, mint amit kiraksz elé, akkor meg fogja enni, amint ténylegesen éhes lesz vagy fog magának egeret
2014. jún. 9. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az egereket, madarakat, bogarakat mindig megeszi. Már sokat fogyott egyébként,
2014. jún. 9. 18:29
 6/9 anonim ***** válasza:

nyár van, persze, hogy fogy

enyém télen 2×akkora, mint nyáron

2014. jún. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem ha éhes akkor enni fog. Ha tényleg nem fog enni, akkor vigyétek el orvoshoz, vagy hívjátok fel, hogy miért nem eszik....
2014. jún. 9. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Egy vizsgálat tényleg nem ártana, ki tudja, lehet, hogy valamilyen szájprobléma okozza a válogatósságot, de a legtöbb esetben mégis arról van szó, hogy finnyázik a macska, mert rájött, hogy ha nem eszik, talán jobbat is kaphat. Ezt be kell szüntetni, de nagyon kitartónak kell lennetek, levegőnek kell nézni, amíg nyávog és soha, egyszer sem adni neki kaját, ha nyávogva kéri. Én el is venném tőle a kaját legalább egy napig és nem is hagynám előtte 10 percnél tovább egy etetés alkalmával, ahogy a kutyákkal is szokás. Egy idő után lesz elég éhes ahhoz, hogy megegye, amit elé tesztek.
2014. jún. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Macska FORL fogproblémák miatt is lehet válogatós:

[link]

2014. jún. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!