Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez milyen fajta cica? Kép lent.

Ez milyen fajta cica? Kép lent.

Figyelt kérdés

[link]


azt hittem orosz kék, de rákerestem és nekik nem ilyen gömbölyű a fejük és kicsit hajlott a fülük. a párommal nagyon szeretnénk egy ilyen cicát, segítsetek!



2014. jún. 10. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
skót lógófülű esetleg?
2014. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!


A link nem működik, de ahogy írod, abból nekem 2 tippem lenne: Karthausi vagy Brit rövidszőrű (Whisk@s macska, de nem csak cirmos színű létezik, annak szép kerek a buksija :D).

2014. jún. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
brit vagy orosz kék macska
2014. jún. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hogy lenne lógófülű mikor a képeken látszik hogy hátracsapja a fülét. Lehet keverék macska is vagy Karthauzi de lehet egy ducibb orosz kék is! Fajtákból csak ezeket ismerem. Amúgy meg szerintem sima szürke színű házi cica (de lehet nem).
2014. jún. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Legesélyesebben brit rövidszőrű. Számos mintázattal tenyésztik, szóval ha ilyet szeretnétek, kérdező, mint a fotón levő. akkor konkrétan szürke cimros (taby=cirmos) fajtát keressetek.


A karthausinak nem gömbölyű, hanem trapéz alakú a feje, az orosz kéké sem gömbölyű. A házi (EU) macs egértelmuen más.



Ez szinte tuti brit rovidszőrű.

A brit rovidszőrű intelligens, és készülj fel: játékból akár képes kilökni a fürdőkádból! :P Persze tuloztam, de tényleg imádja a vizet! :-) Szó szerint képes é belezugrik! (Ügyelj, nehogy utána felfázzon, szóval törölköző...)


Nagyon társaság igényes! Pár hét alatt tökéletesen alkalmazkodik a lakáshoz, ha még pici cica. :) Ahol még idegenül érzi magát, addig kissé vadóc, nagyon mozgékony. Ha megszokta új helyét és a gazdit, többnyire nyugodt, kiegyensúlyozott, nagyon bújós (és bájos :P ) , barátságos típus, ideje nagy részét lustálkodással tülti, de majdnem ennyit szeret kint kóricálni.


Dorombja akár egy berregő szub basszus.


Igényli a gazdi gyakori közelségét, de ha muszáj, egyedül is elvan. Szívesen csavarog a szabadban, de ha kisétálta magát, vágyik vissza a gazdihoz, ragaszkodó fajta!


Van benne némi öntörvényűség, egyfajta megfigyelő jelleg, tehát nem mindig hallgat a gazdi szavára, de ilyenkor is figyel. Nem feltétlen engedelmeskedik, de mindig figyel. Tehát tiszteletben kell tartani, h mikor mit akar. (Nyilván nem kell engedni neki, ha véletlen kárt okozna, pl a függönnyel.) Nagyon ingeréhes, legyen szó a gazdi általi dögönyözésről,vagy bárminek a figyeléséből, ill avval való játékrol, ami mozog. Ha unatkozik, keres valami mozathatót és játszik vele, szóval amikor csak tudod, dögönyözd, de ha épp játékos kedvében van, valami mozgathatoval játssz vele (plüss egér, cérna stb).


Ha valamit nem akar csinálni, vigyázat - csúnyán karmolhat váratlanul! Figyeld ki, mit utál, és ne vedd ölbe ilyenkor, mert veszélyes lehet! A mienk pl utál este a helyére menni, és látszólag szelid ilyenkor, de ha ölbe veszem, durván karmol! Szóval ölbevétel ilyenkor kicsukva. :))


Máskulonben nagyon szelid, bujós, barátságos fajta, nagyon értelmesen figyel, kommunikál! (Más kérdés, h öntörvényű. :P )


Bundácskája kulonleges, tömött, tömör, egy élmény tapintani, főleg télen, amikor még tömör. :) Nyáron kevésbé jön ki arca pufóksága, elég rendesen vedlik. :) De nyáron is buksija akár egy kismackóé. :) Nagyon cuki. :) Bár, mondom, mintázatban sokféle brit rovidszőrű létezik.

2014. jún. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

4-es, ha csak ezeket a fajtákat ismered, akkor miért oktatsz ki? :D

Első voltam

2014. jún. 10. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat , sokat segítettetek! néztem képeket a brit cicákról, én is azt gyanítom hogy az lehet! remélem hamarosan egy ilyen szépséges cica boldog gazdája lehetek! :)
2014. jún. 10. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!