Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért kaparja kényszeresen az...

Miért kaparja kényszeresen az almot a cicám?

Figyelt kérdés

Most itt nyilván nem arra gondolok, hogy eltünteti a dolgát amit odavégzett, mert az természetes, de az sem annyi ideig, ameddig ő csinálja.

A teljesen tiszta almot képes hatalmas robajjal húsz percen át kaparni. Ha rászólok, vagy rákoppintok erélyesen az orrára, akkor elmegy onnan, majd sunyin visszalopózik, és folytatja tovább.

Naponta cserélve van az alom, tehát tényleg nem koszos.

Hogy lehetne erről a tortúráról leszoktatni? nagyon nem kellemes hajnalban arra ébredni, hogy fél óráig őrült módjára kapar.


2014. jún. 10. 21:43
 1/7 anonim ***** válasza:
Gondolom még fiatal cica. Ő ezt játéknak fogja fel. Szerezzetek be egy interaktív játékot amit egyszerűen nem bir abbahgyni a cica.Milyen almot használ???
2014. jún. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Körülbelül egy éves.

Szoktunk vele játszani, meg van még egy cica, mindig együtt játszanak és kergetőznek.

Biolux macskaalmot rakok nekik, évek óta minden cicámnak ugyan ez volt, és eddig megfelelt, nemhiszem hogy azzal van a baj.

2014. jún. 10. 22:07
 3/7 anonim ***** válasza:
Pedig erre ez a válasz ,a cicának semmi baja
2014. jún. 10. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az alomtálcán és körülötte maradt még szag amit érzékel és el szeretne tüntetni, ezért kaparja tornyozza az almot sokáig.
2014. jún. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Platypus ***** válasza:
100%
Szerintem nem tetszik neki az alom. Túl sekély, vagy kis tálcában van, esetleg az állagát érzi kényelmetlennek. Kapar, mert az ösztönei azt diktálják, hogy ettől kényelmesebb budit talál magának. Ami a természetben működhet is, egy alomban viszont nem változik semmi akármennyit is kapar.
2014. jún. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Az èn macskám is kaparja az almot miután elvégezte a dolgát ez azért van hogy letisztogassa a körme alá beragadt alom darabkákat.:))
2014. jún. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
tudom regi kerdes, de nekem is ezt csinalja. nem ugy tunik, mintha lenne barmi a karma alatt, vagy mintha baja lenne az alommal, inkabb jateknak tunik, mert van hogy 20 percen at nontop csinalja, de van, hogy olyan mintha azert csinalna, hogy bosszantson. odamegyek, abbahagyja, ramnez, eljovok es folytatja.. van hogy fel percenkent kapar egy kicsit rajta, es ha sikerul felebresztenie a masik cicat, akkor utanna rohangalnak, kergetoznek. napkozben nem gyakran csinal ilyet, inkabb ejszaka, amikor mindenki mas alszik, es szerintem unatkozik
2021. jan. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!