Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezek a "félvad" macskák már...

Ezek a "félvad" macskák már így születhettek vagy ki lettek rakva? Képesek alkalmazkodni?

Figyelt kérdés
vidéki kisváros határában van egy terület "dűlő" ami hosszan benyúlik a határba földekkel kisházakkal szóval nagyon erdei terület mert él ott fácán, őz, nyulak. és hogy voltam kinn mostanában kapálni láttam hogy van ilyen félvad macska is. szerintem házimacska de kerüli nagyban az embert és vadászott a gazban. létezik hogy a több kilóméterről lévő utolsó lebetonozott főutcáról jött ő el idáig vadászni vagy már ilyen életmódot élhet itt kinn? többektől hallottam hogy raktak ki itt macskákat azért kérdem tudott volna a vad élethez alkalmazkodni?
2014. jún. 13. 09:48
 1/3 Janka néni ***** válasza:
0%
A macska nagyon hamar "visszavadul", ha kiteszik. Egyébként is szabadságszerető, még az is kóricál sokat, amelyiknek van jó állandó helye, gazdája. A baj inkább az, hogy nagyon gyorsan elszaporodnak és a lakott helyek környékét elárasztják a kóbor állatok. A mi macskáinkat a háztól (erdei terület) 5 km-re is láttam már. Nincs tévesztés, mert jellegzetes mintázatúak és hallgattak a nevükre. Az igaz, hogy néha 2 napig sem jönnek haza.
2014. jún. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legtöbb macska úgy "alkalmazkodik", hogy még ha otthon kap is enni, azért bejár más kertekbe, más macska kajájából, szemétből eszik, emellett vadászik is. Fenn tudják tartani magukat, legalábbis amíg nem sérülnek meg. Hogy az a konkrét macska gazdás-e vagy sem, azt nem lehet megmondani, de valószínűleg bejár a városba - vagy éppen a városból jár ki.
2014. jún. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyáron még csak elvan úgy-ahogy, beköltözik egy elhagyott épület padlására, egereket-pockokat fog a mezőn de ahogy hidegebbre fordul az idő néznie kell egy házat ahol megtűrik, beengedik meleg helyre, mondjuk istállóba.

Ha teheted inkább fogadd be. Nekem is van egy kóborcicám, aki nem hajlandó közeledni bár néha engedi magát megsimogatni, de kajálni jön és télen bejár aludni a meleg fáskamrába.

2014. jún. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!