Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti kiscicát elzárjam?...

Kinti kiscicát elzárjam? Folyt. Köv.

Figyelt kérdés

Tegnap bejött a kertünkbe 2 kiscica. Nem tudom, hogy mennyi idősek lehetnek, de mivel önállóan esznek, gondolom anyura nincs szükségük. Lényeg a lényeg, hogy az egyiknek már találtunk gazdit a másikat (hosszas hezitálás után úgy döntöttünk) megtartjuk.

Hétfőn vinném állatorvoshoz, oltások és ivartalaníttatni is akarom (nem tudom mikor lehet, majd megmondja a doki).

A kérdésem az, hogy addig hol legyen? Mindenképp kinti cica lesz, lakásba nem jöhet be. Zárjam el valami lekerített részen amíg nincsenek oltások vagy ez már tök mindegy, mivel eddig is utcai cica volt?



2014. jún. 13. 13:43
 1/8 A kérdező kommentje:
Ka és még annyi, hogy csupa kosz és a szőre tele van bogánccsal. Meg lehet fürdetni vagy csak próbáljam kifésülni? Félhosszú a szőre.
2014. jún. 13. 14:01
 2/8 anonim ***** válasza:

Vidd be! Kicsik, ha kiengeded őket és nem olyan a kerted elkóborolnak!


"Zárjam el valami lekerített részen amíg nincsenek oltások"


Miért? Esetleg gyerekek miatt? Nem gosz semmi betegséget elkapni tőlük.

2014. jún. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ők már eleve kóbor macskaként jöttek hozzánk, szóval nem kell kiengedni, mert jelenleg kint vannak.

Bevinni biztos nem fogom. Nem attól félek, hogy elkapok valamit, hanem ne menjen fel semmire, ne tegyen tönkre semmit.


Az elzárást arra értettem, hogy szükséges addig, amíg az oltások hiányában nem védett a betegségekkel szemben?


Hogy mennyire kóborolnak el...tegnap este jöttek és azóta nem hajlandóak kimenni a kertből. Ott is aludtak.

2014. jún. 13. 14:17
 4/8 anonim ***** válasza:
A féhoszú/hosszú szőrű cicákat ajánlatosabb is bent tartani. Ha van akaparófa meg ilyenek akkor nem fog tönkretenni semmit.
2014. jún. 13. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

De írtam, hogy nem fogom bent tartani. Ez nem is volt opció.


A többi kérdésre esetleg tudna valaki választ adni? Előre is köszönöm!

2014. jún. 13. 14:40
 6/8 anonim ***** válasza:
Keress neki egy normális gazdát, mert a házimacska bundája nem elég vastag az állandó kintléthez, a városi környezet pedig nem alkalmas kizárólagos élettérnek, mivel ha a lakásba nem lesz beengedve akkor nincs biztonságos védett meleg vacka sem ahonnan más macska vagy egyéb állattól, gonosz emberektől védve lenne.
2014. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ahogy a kertbe bement, úgy ki is tud menni. Az első pár napban nem ártana benn tartani a kertben, legalább amíg megszokja, hogy nálatok kap enni és ha el is kóborol - mint minden kinti macska - rendszeresen hazamenjen. Az oltások hiánya nem olyan nagy probléma, főleg, hogy egy pár napon belül úgyis megkapja őket és az előző okból kifolyólag talán meg tudod oldani, hogy ne kóboroljon el. Kicsi még, nem biztos, hogy visszatalálna.


Ha a szőre bogáncsos, szárazon próbáld meg kiszedni őket, ne vizesen. Ha nagyon nem megy, ki is lehet vágni őket.

2014. jún. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves Csoszri! Normális gazda? Több millió kóbornacska van, én befogadok egyet, elviszem orvoshoz, ivartalaníttatom, etetem (ráköltök egy csomó pénzt) és én nem vagyok normális gazda, mert nem engedem be a lakásba?

1- ki mondta, hogy városban lakom?

2- ki mondta, hogy kizarólag az udvaron lesz? Van ám a világon garázs is meg tároló.


Tök jó lenne, ha az olyanok mi Te, örömükben inkabb tapsikolnának, hogy egyel kevesebb kóbor macska lesz, aki nem szaporodik és gondozzák.


Szóval kösz a nullával egyenlő válaszod! Szép napot!

2014. jún. 14. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!