Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Féltjük a cicánkat, mit...

Féltjük a cicánkat, mit tehetnénk? Volt már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy 13 éves ivartalanított lány cicánk. Nagyon imádjuk és kezdünk aggódni miatta. Sajnos nagyon sokáig rossz minőségű (a tv-ben reklámozott) tápokat ette, emiatt meghízott 6 kilóra. Most már egyre többet alszik és keveset mozog, de ami nagyon megijesztett minket, hogy a hasánál a két combja között elkezdett kopaszodni. Na ekkor utánanéztünk a tápoknak és átváltottunk Taste of the Wild-re. Elvittük dokihoz is, annyit mondott, hogy ez hormonális gond lehet, ami az ő korában már normális, de ha tovább kopaszodik akkor gyógyszert kell szednie. Javasolta a Royal Canin öreg cicáknak való tápját, de mi inkább a Josera Légerre váltottunk. Ma vettem észre, hogy a sarokcsontjánál is elkezdett ritkulni a szőr. Holnap reggel elvisszük egy másik dokihoz, kíváncsi vagyok hogy ő mit mond és hogy vesz-e vért vagy valami, hogy konkrétabb képet kapjunk.

De nagyon félünk, hogy már nem lesz sokáig velünk, el sem tudjuk képzelni milyen lesz nélküle... Ezeken kívül egyébként szerintem jó kondiban van, mármint nem olyan "viharvert" mint ismerőseink macskája, a fogai is megvannak és egész jó állapotúak, játszani is szokott ha cérnát húzunk előtte, csak hát dagi és keveset mozog... Nagyon reméljük, hogy még azért pár évet velünk lesz.


Nektek kép alapján mi róla a véleményetek?

[link]


2014. jún. 13. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
A kép alapján ez a cicus még akár 10 évig is veletek lehet. És nem is olyan dagi, a kóros kövérségtől fényévekre van. Szerintem túlaggódjátok a dolgot.
2014. jún. 13. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szerintem a korához képest jól néz ki:)

a mi cicáink 15évesek múltak és nekik is egyre jobban hullik a szőrük, illetve nagyon őszül a pofijuk.

a mozgáshiány meg szerintem már inkább a kora miatt van és nem a súlya okozza

2014. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A dokid eltalálta a diagnózist.Valóban öregkori hormonzavar léphetet fel a cicádnál,természetessen szóba jöhetnek bizonyos viselkedési zavarok,vagy parazitáris illetve gombás megbetegedések.Életkorát figyelembe véve én is endokrin alopéciára tippelek.
2014. jún. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy az egyben igy néz ki a zén 3 éves cicám.Jók néz ki nem himeg ,hogy ilyen idős.
2014. jún. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
hinném*
2014. jún. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kicsit tényleg duci, de nem vészes, kicsit több mozgatással szerintem orvosolható.

Egy 13 éves cica már sokat alszik de ha nincs egyébként baja, akár 20 évesnél is tovább elélhet.

2014. jún. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is csak azt mondhatom,hogy sajnos az én öt éves cicám kövérebb,7 kiló,és nem gondolnám,hogy beteg.Persze,jó lenne,ha lefogyna.
2014. jún. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
file:///C:/Users/Mark/Desktop/10530733_328880030614176_1373221357262595048_n.jpg Nekem is van egy hatalmas 6 és fél kilós macskám (3 éves). Sokat mozog dehát sokat is eszik de semmi baja.:) Nyugi. :D Nagyon jól néz ki a korához képest :)
2014. okt. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!