Kezdőoldal » Állatok » Macskák » SOS Hasmenéses cica nem...

SOS Hasmenéses cica nem mindig az alomba piszkít, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Tegnap írtam ki kérdést, hogy a cicánknak hasmenése van. Voltunk dokinál ma, kapott antibiotikumos szurit, holnap megyünk vissza újabbra. Azt mondta valószínűleg bélgyulladás. Egymás után nagyon sokszor jár alomba, de csak pár cseppet ürít. Most viszont valamiért elkezdte azt, hogy nem megy alomra, hanem a szivacsra, a földre a sarokba, erkélyen a földön lévő virágba csinálja. Miért és mit tegyünk???
2014. jún. 14. 21:56
 1/4 Medvi ***** válasza:
52%
Valószínűleg annyira megy a hasa, hogy nincs ideje eljutni az alomra, ahol rájön, ott azonnal ki kell engednie, annyira hirtelen és erősen tör rá a székelési inger. Remélhetőleg hatni fog a gyógyszer, addig is diétás tápot kellene ennie, kérjetek holnap az állatorvostól. Addig annyit tehettek, hogy Domestossal fertőtlenítitek a bepiszkolódott helyeket.
2014. jún. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vettünk olyan tápot, amit ilyenkor ennie kell, de a doki azt mondta, hogy ma koplaljon. Az előbb beszéltem az ügyelettel, azt mondták, hogy a cicák szoktak ilyet, ha valami rossz élményük van az alomban, hogy máshová járnak. Biztos erős ingere van, de eddig szépen elment az alomig. Most pedig van, hogy messzebb megy, mint az alom és odacsinál. Úgyhogy szerintem nem azzal van baj, hogy nem ér el az alomig. Egyszerűen nem tudom, soha nem csinált ilyet és nagyon aggódunk, hogy mi van vele.
2014. jún. 14. 22:15
 3/4 Medvi ***** válasza:
Remélem hamarosan hatni fog a gyógyszer, mert nagyon elkapta a betegség. Addig tényleg jobb, ha koplal.
2014. jún. 14. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A macskák a fájdalmat helyhez is kötik.

Ha fáj a hasa az ürítés során, akkor másik helyet próbál keresni, hátha ott nem fog fájni. Sajnos a betegség hozadéka ez, ha múlik a fájdalom, visszatér az alomra.

2014. jún. 15. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!