Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lehet ez a púp?

Mi lehet ez a púp?

Figyelt kérdés

Ma, amikor végigsimítottam a macskám oldalán, egy kidudorodásra lettem figyelmes. Közvetlenül a bordái után következik, a jobb oldalán. Olyan, mintha egy szerve lenne az...

De normális, hogy így ki lehet tapintani? Egyébként jó étvágya van, vadászik, eljár. Lehet, hogy csak én képzelem be, de mintha egy icipicivel mégis soványabb lenne. Már kisebb korában is észrevettem ezt a púpot, vagy nem tudom, mit, de nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, mivel evés után tapintottam ki, úgy, mint most is egyébként, és azt hittem, a megevett kaja miatt ilyen. A macska 2 éves, nőstény, ivartalanított.


2014. jún. 15. 00:32
 1/6 anonim válasza:
Nem értek a macskákhoz, de ha ember lenne, arra következtetnék h májmegnagyobbodás, bár ez is attól függ h melyik oldalt. Lehet sérv is, nem vagyok orvos, de ez a kettő jutott eszembe! Gyógyulást a cicádnak!
2014. jún. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha lágy részen van akkor lehet sérv, vagy tumor.

A cicámnak a gerincén volt egy csont púp a csípőizület mögötti csigolyán, a doki azt mondta idős macskákon előfordul, de semmiben nem gátolta és nem is fájt neki.

2014. jún. 15. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
nekem a kutyamon volt pont olya. helyen olyan dudor de az oltas vegett jott ki vissza is huzodot hetek mulva,valami allergia okozta de az oltasnal termeszetes volt.cicaknal nem tudom hogy hogy van. vidd el orvoshoz amint tudod.
2014. jún. 15. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Molli11 ***** válasza:
az enyémnek is van egy ilyen kemény púpja, de nem zavarja hogy hozzáérek mert az csak valamilyen csont de a biztonság kedvéért én elvinném a helyedben állatorvoshoz
2014. jún. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Medvi ***** válasza:
Lehet bőrdaganat, az általában jóindulatú, de előbb-utóbb jó lenne megmutatni állatorvosnak, mert óriásira nőhet.
2014. jún. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Most meg nem érezni!
2014. jún. 15. 18:49

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!