Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a cicám?

Miért csinálja ezt a cicám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Azért fordulok hozzátok, mert mi már tanácstalanok vagyunk. Hiába tartunk 21 éve cicát, amióta az eszemet tudom köztük élek, ez a csajszi kifogott rajtunk/tam.

Az utcáról fogadtam örökbe novemberben, egyedül volt az egyetemi parkolóban.

Nagyon más, mint az eddigi macskáink. Sokkal hiperaktívabb, sokkal gyorsabb, és valami hihetetlenül okos. A szemeiből is sugárzik az értelem, a tekinteted is keresi (és nem azért, hogy elkapjon utána, mert a szemébe néztél). Nem zavarja, ha a lábát meg a farkát babrálod.

Viszont nagyon rosszul viselkedik. Egyszerűen nem lehet fegyelmezni, piszkálja a másik macskát, ugrál, mászik. Éjjel az előszobában alszik, vinnyog, kinyitogatja az ajtókat, kaparja az ajtót, tombol és rombol. Decemberben lett kirakva, azóta már régen megszokta, épp a múlt héten dicsértem meg, erre tegnap megint elkezdte. Nappal is járkál, vinnyog, hogy ha nincs kézben. Egyszerűen követeli, hogy fogjuk meg, hogy nézzünk rá, hogy simogassuk, hogy szóljunk hozzá.

Szerintetek mit tudunk Vele kezdeni? A család nagyon nem örül így neki, megint el akarják vinni.

Köszönöm előre is a segítséget!


2014. jún. 15. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanitas utan nyugodtabb lenne, legalabbis az en cicam nyugodtabb lett tole, pedig rombolt elotte rendesen.
2014. jún. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Olyannak tűnik, mint egy figyelem és szeretethiányos kisgyerek. Lehet, hogy ő is az,, csak cicába.

Amúgy elég furi

2014. jún. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért csinálja, mert több figyelmet szeretne, és mert nem tudja hova tenni, hogy hiába igyekszik felhívni magára a figyelmet, elutasításba ütközik. Nekem is volt macskám aki a simit is úgy szerette, hogy folyamatosan őt kellett nézni, mert ha rajtakapott, hogy nem őt nézem, hanem mondjuk gépiesen simizem mert filmet nézek, akkor egyre jobban kieresztette a körmeit dorombolás és dagasztás közben. Te egy ragacsmacskát fogtál ki, aki valósággal szomjazik az ember figyelmére. Ez persze összeadódik az igyekezettel is, mert jól tudja, hogy most neki jobb mint gazda nélkül és nem látja elfogadottnak a pozícióját a családban. Ha kertes házban laksz, akkor barangolása a kertben lefoglalja, de ha nincs kert és lakásmacska, akkor annyit tehetsz, hogy közvetlenül magad mellett biztosítasz neki kuckót, engeded, hogy felmenjen magasabb helyekre, polcra, szekrény tetejére ahol belátja a történéseket és akkor kevesebb késztetést érez folyton ölben lenni.

Ileltve macskajátékot, mászókát építesz vagy veszel neki, amikkel lefoglalja magát.

2014. jún. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A macskák-kutyák értelmi struktúrái és agyi fejlettsége valóban egy kicsi 2-4 éves gyermekének felel meg.

Számukra az idő csak jelenben létezik, nagyon rövid a múlt és szinte nincs is jövő, ezért türelmetlenek mint egy gyerek, ezért nem tudják felfogni, hogy mi az, hogy elvégzem a dolgom és majd fél óra múlva simizlek, mert csak a jelen van számukra.

2014. jún. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, ment a zöld kéz.


Lassan lesz ivartalanítva lesz, csak nem kevés pénz, még össze kell rá szedni.

Nagyon sokat foglalkozok Vele, sajnos annyit is, hogy a régebben itt lakó nagyfiút is elhanyagolom miatta, pedig nem szeretném.

Ezt a kisgyerek viselkedést én is észrevettem már a cicáknál, féltékenyek egymásra, mint a tesók.

Van kertünk, de nem mehetnek ki, mert 2 cicánk is eltűnt néhány éve egy év alatt, úgyhogy itt vannak biztonságban.

Mászhat mindenhová, ágyba, rágcsálhatja a kezem, teljes szabadságban élnek :D Egyedül a csigáim terráriumára nem mászhatnak fel (persze ez a kedvenc helyük XD)

Csak azt nem értem, hogy éjszaka miért akar figyelmet? És hogy mi hozta ki, hogy megint csinálja? Most nem tüzel éppen, bár elég régen volt az előző, már-már "időszerű" lenne.

2014. jún. 15. 13:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!