Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mik kellenek a cicának?

Mik kellenek a cicának?

Figyelt kérdés

Nos, 7 hetes a cicus,menhelyi és hosszú szőrű.

Egy tálat már vettem neki,mert megtetszett a boltban. :D De ugye úgy volt,hogy csak kiválsztom és ma hoznám el,de mondták róla hogy már el akarták vinni. Megértem nagyon cuki. :) Így tegnap elhoztam. Tápot se tudtam neki venni,ezért a főztem neki husit és azt kapott.

Szóval,fekhely van,meg ugye 1 fém tálja a víznek. Kajásnak műanyag jó?

Játékokat is már megvettem neki de csak egy felhúzhatós plüss egeret,meg egy műanyag csilingelős lasztit. Milyenek kellenek még?

Tápokból a Purina One-t és a Cat Chowt néztem,melyik jobb?

Konzerv vagy tasakos jobb neki? Milyen márkájut? A Whiskas junior tasakos jó?

Cica tej helyett a laktózmentes tej jó? Mert azt olvastam.

Kinti cica,de raktam neki ki egy kis kavicsos homokot alomnak,mert a legközelebbi hely ahol tudna üríteni az udvarban nagyon messze van,oda ki se merném engedni. Milyen almot vegyek neki?

És mik kellenek még?



2014. jún. 16. 11:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én 2 tálat vettem (víz + kaja). Fém tálak. Én a műanyagot csak azért nem szeretem, mert nehezebb tisztítani. Vettem száraz tápot (Royal Canin junior) meg vettem valamilyen Purina-s kölyök tasakosat. Eszi mindegyiket.

Én is vettem alom tálcát meg bele a legolcsóbb olyan almot, ami csomósodik. Cirmi gyógynövényes macskaalom.

Állítólag jó a laktóz mentes tej, bár én csak vizet adok neki.

Vettem még az alomhoz alomlapátot, meg egy felköthető szőrös kislabda játékot. Egész nap azt pofozza :) Nem hiszem, hogy veszek neki több játékot, mert így is mindig talál valamit, amivel elvan.

Meg vettem neki egy kinti fekhelyet. Télre majd olyat kap, aminek teteje is van. Mondjuk most is védett helyen van, nem esik rá az eső meg nem fúj oda a szél, de télen jobb a fedett.


Ja! Meg vettem egy hordozó dobozt, mert vinnem kell állatorvoshoz oltatni és jobb mint a karton doboz :)

2014. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 m.beatsgirl válasza:
53%

Nekem már sok macskám volt, mind egész fiatalon került hozzám, tehát szolgálhatok némi segítséggel. Remélem...

Először is. Mivel hosszúszőrű, nem árt majd ha nagyobbacska korára veszel egy fésűt, hogy ne legyen csomós a bundája. Bár, ha ez nem annyira zavar, vagy a macsek olyan, hogy mindig vigyáz magára, akkor nem olyan szükséges.

A fém jó vízes tálnak, ha rozsdamentes. Ekkor nincs probléma, de ha rozsdásodik, akkor kb. két hetente, vagy ahogy látod ki kell kicsit síkálni egy dörzsi szivaccsal, hogy a rárakódott alga, meg mindenféle kosz lejöjjön.

A műanyag kajásnak tökéletes.

A játék az szerintem macskától függő. Hat macskánk mindegyike mással szeretett játszani. Bár azt tapasztaltam általában, hogy legtöbbször elég egy borzasztóan egyszerű játék, pl.: ha egy ősszegyűrkélt hosszúkás, vastagabb darab bármilyen újságpapírt fellógatsz egy kinti műanyag székre, és meglengeted, akkor azzal is tökéletesen elvan, és mindig visszatér hozzá, ha kedve van. Amiket vettél azok is jók, de észre lehet venni a macska játékos kedvén, hogy egyáltalán szereti vagy érdekli-e. Ezért írom, hogy állattól függ. Nekem se szerette mindegyik ugyanazt a játékot. De könnyen ki lehet találni mivel játszik el.

Ha eleinte tápot akarsz neki adni, akkor kisszeműt vegyél, és akár be is áztathatod egy pici vízbe, vagy tejbe, hogy puhább legyen neki, de vannak külön erre készített junior tápok. A tasakos junior macskakaja simán mehet, nagyon szerette az enyém is.

Tejjel óvatosan bánj, mert a tehéntejtől hasmenése lesz. És az nem túl kellemes sem neked, sem neki. Ha pl. Whiskas, külön macskáknak készített tejet adsz neki, akkor biztosan rá van írva a dobozra, hogy melyik korosztájnak lehet adni. A laktózmentest még nem próbáltam, de meg lehet nézni a neten, vagy szakértőtől megkérdezni, hogy miért nem jó a tehéntej, mert ha tényleg a laktóz miatt, akkor meg van az ok. Én is csak a tenyésztőtől meg a szüleimtől tudom ezeket. Ők is megéltek már egynéhány cicát.

Vehetsz zacskós almot is, bár a kinti élethez szokott macskáknak elég egy tál homok is, ahogy írtad, mert hamar hozzászokik, ha éppen dolgavégzésekor belerakod. Az ösztön miatt elássák, és mindig viszatérnek ugyanoda, ha megszokják. Nekem is ez volt.

Pici korban megértem, hogy még nem nagyon engeded ki, én se nagyon akartam megtenni, de mennem kellett suliba. Ha csinálsz neki egy kisebb elkerített részt a hátsó teraszon ( ha van olyan ), és oda teszed a tálkáját, meg egy puha pokrócot és egy-két játékot, akkor nem nagyon megy el. Mivel egy idő után ugye megszeret, és megszokja, hogy ott a helye. Persze a kandúrok sokkal felfedezőbb típusok, tehát később megeshet, hogy sokat nem látod, de ne aggódj, biztosan visszajön. Nekünk is volt, hogy kb. 2-3 napig nem láttuk, és azt hittük elütötték, vagy megdöglött, de végül is visszajött. Nagy felfedezők a fiúk. A lányok ragaszkodóbbak. Ezeken a létszükségleteken kívül nem kell sok: rendszeres oltás, esetleg kérheted az állatorvos segítségét is, féregtelenítés, bolhanyakörv, törzskönyvet biztosan kapsz, stb...

És csak még valami: ha foglalkozol vele, ragaszkodóbb lehet majd.

2014. jún. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Tényleg! Én is vettem neki fésűt meg kefét is :)


1-es voltam

2014. jún. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Oké,lány macsek.

A helyét úgy kell elképzelni,hogyv van egy hátulról,felülről és oldalról fedett hely ahol a hátsó fal elé van pakolva a tüzifa. És még ugye van kb. 2 méter a fedett részből széllességre+8 méter,és ugye van egy tartó oszlop a felénél. Az egyik oldalon van a kutya háza és a kutyi ház meg a farakás mellé raktam a cuccait egy fekhelyet meg a tálat. Meg az almot.

Milyen fésü kell neki? Milyen fogú?

Akkor almot ne vegyek?

Köszi a válaszokat. És én úgy néztem,hogy a One jobb. Alomtálcát vegyek neki? Mert most a hordozó alját levettem és abba raktam almot.

2014. jún. 16. 12:45
 5/12 anonim ***** válasza:

nekem bontófésűt ajánlottak (csomók, bogáncsok kiszedésére):

[link]


Illetve kefét:

[link]


Nekem ezek vannak.


Felesleges külön alomtálca. Egy idő után, mivel kinti cica, szerintem úgyis máshol fogja intézni.

Nekem is felesleges volt megvenni, de nem volt egy drága dolog, így belefért.


1-es voltam

2014. jún. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Én nem találtam ilyen keféket,majd rendelek. :-)

Na,bevásárlás eredménye:

200g-os Purina One Kitten

85g-os Gourmet Tonhallal

2 decis cicatej (laktózmentesből csak 1l-es volt :D)

Alutálcás kaja

Fém lapos tálka Ferplast

2014. jún. 16. 15:10
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó helyre került ez a cica! :)))
2014. jún. 16. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm. :)

De az a fura nekem,hogy nincs hangja. Kinyija a száját de csak ilyen rekedtes hang jön ki rajta,az is csak este 8 után. Lesz nagy korára hangja?

2014. jún. 17. 09:07
 9/12 anonim ***** válasza:

Majd lesz hangja! :)

Nekem 4 tálam van, lehet nevetni :D sőt 4 van egyhelyen kettő pluszba még de külön! 1.víz, 2. száraz, 3. nedves, 4. tejes! :)

Ezenkívül van egy halom játéka, lézerpöttyel szeret a legjobban játszani, van kaparófája, fedett "zárt" cicawc-je, bár már nem használja, kikéretszkedik mindig!

Purina One Steril és Sensitive tápot szoktam neki adni ha nem jutok el az állatkereskedésbe, onnan pedig a Cat Chow sterilized-et adom neki! Tasakos a fő étele, sajnos, abból pedig sokfélét veszek mindig.. a legjobban a szaftosakat szereti, de van hogy egy hónapig csak az aszpikos kell neki! A legolcsóbbakat szerei a legjobban! Whiskas, Felix, Friskies, Kitekat, meg valami Pet vital vagy mi a neve. Váltakozva, mert nem mindig kell neki ugyanaz! :)

2014. jún. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Hát,vettem egy 12-es Whiskast,eddig a pulykást és a nyulast adtam neki,a pulykás jobban ízlett a cicusnak. És nagyon szereti a One-t.
2014. jún. 17. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!