Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az anyamacskának elapadt a...

Az anyamacskának elapadt a teje. Mit lehet adni a kismacskának, amit biztos megeszik, és nem lesz tőle beteg?

Figyelt kérdés

2014. jún. 16. 12:02
 1/9 anonim ***** válasza:
Attól függ hány hetes. Ha 4 hetes vagy annál fiatalabb akkor macskatejet, pipettával. Ha pedig már túl van a negyedik héten, akkor áztatott prémium minőségű junior tápot, később (a 6. hét után) már áztatás nélkül is adhatod.
2014. jún. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Honnan vegyek macskatejet?
2014. jún. 16. 12:06
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehetőleg békéscsaba környékén
2014. jún. 16. 12:09
 4/9 anonim ***** válasza:
Sok féle márka van, állatos boltokban találsz, meg drogériákban is árulnak (pl. Müller, DM), hiper és szupermarketekben is lehet kapni őket. ( [link] Legismertebb a Whiskas, de én javaslom, hpgy próbálj ki valami jobb fajta márkát. :) Nagyon fontos, hogy macskáknak szánt tejet vegyél, mert nem tudják bontani a laktózt. A laktózmentes tejet (vagy szójatejet) pedig nem fogadják el. Én laktózérzékeny vagyok és próbáltam adni felnőtt cicáimnak szójatejet, gondolván attól semmi bajuk nem lesz, mivel laktózmentes, de hozzá se nyúltak. A macskatejet viszont imádják!
2014. jún. 16. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Itt és itt találsz részletes leírást a kicsi etetéséről.


[link]


[link]


macskatejet kapsz a teszkóban is állateledeleknél

higított tehéntej csak akkor jó, ha nem megy a hasuk tőle

2014. jún. 16. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A sok helyen kapható dobozos macskatejek nem jók kiscica felnevelésére, ez rájuk is van írva! Nem elég nekik! Tápszer kell, pl. Panzi, Fressnapf saját márkája a Petbalance (nálunk ez vált be leginkább), vagy van a Royal Canin horror áron. Látom Békéscsabán Fressnapf nincs, próbáld meg állatpatikában, állatorvosoknál, állatkereskedésekben.
2014. jún. 16. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat.
2014. jún. 16. 20:54
 8/9 anonim ***** válasza:
4-5 hetes korban végszükség esetén lehet próbálkozni már nedves junior kajával+ cicatejjel (hipermarketekben kapható)Ha annál fiatalabb akkor még szopnia kellene, 3-4 óránként kellene etetned cicatápszerrel, ezt szintén boltban vagy kisállat kereskedésben lehet kapni! Az én cicám 4 hetes volt mikor találtuk és már szépen evett! Én junior nedves kaját és junior szárazkaját kicsit beáztatva adtam neki! És tejet! Nálunk kap a cica tejet, így kapott tejbe áztatott zsemlét is, nagyon szerette, csak úgy cuppogott! De mivel most le fognak hurrogni, hogy nem szabad neki tejet, ezért mondom ha te sem akarod, akkor ott a boltban kapható cicatej, vagy ha tudsz beszerezni akkor kecsketej! (bár nem tudom a kecsketej miért más más mint a tehéntej, azonkívül hogy más állat mindegyik)
2014. jún. 17. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok! Azért ha már 4 hetes elmúlt akkor nyugodtan el is viheted az orvoshoz, megkapja az első kombinált oltását!
2014. jún. 17. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!