Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni a bolhák ellen?

Mit lehet tenni a bolhák ellen?

Figyelt kérdés
Eddig is voltak nálunk néha bolhák, de könnyen kiirtottuk őket bolhaporral, nyakörvvel. Most ivt. nőstényünk mellé hoztunk egy pici kandúrt az utcáról és nem hagyják békén a bolhák! Vagy tízszer leöntöttük bolhaporral, frontline spray-vel is befújtuk alaposan ma, bolhanyakörv is van mindkettőn. Kis ideig jó volt, jöttek is ki belőle a bolhák, de újra vakaródzik. Utolsó reményem a nyakba csöppentős cucc, a nagynak mindenképpen veszek, de a 2 hónap körüli cicának lehet adni olyat? Tudtok valami "csodaszert"?

2014. jún. 18. 15:07
 1/7 anonim válasza:
Nem tudom mennyire kezes a cica, de 2 hónaposan még simán hozzászoktathatod a fürdéshez. Nekem csakis ez vált be. amikor látod hogy vakarózik langyos vízben megfürdeted. Kijönnek a bolhák meg minden kösz belőle. A miénk (3hónaposan került ide, tiszta bolha volt szegény) már egészen élvezi, dorombol közben. Ajánlom hogy valami shampont is vegyél, mert ttól jóval puhább lesz a szőre. Sajnos az a nyakba csöppentős nekem nem vált be, (ha joltudom féléves kor előtt nem lehet) nekem idősebb cicámnak kihullot a szőre ahova cseppentettük s besebesedett neki :(( +fontos hogy ahol aludni szokott oda is szórj bolhaport, mert akkor nem mászik vissza bele.
2014. jún. 18. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Már a fürdéssel is próbálkoztunk a legelején, de csak egy bolha ment ki miatta. Ez a spray vált be a legjobban, de fél óra múlva újra vakaródzik. Nekünk nem hullott ki tőle a szőre, de a picinek szerintem sem lehet még.
2014. jún. 18. 15:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Hozzánk 8 hetesen(két hete)kerültek a kiscicák..tiszta bolhásak voltak.Frontline-t vettünk nekik.Mivel még pici cicák voltak..így fél-fél dobozzal csöppentettünk a nyakára..másnapra az összes bolha eltünt,pedig előtte való nap 28-at szedtem ki az egyikből,és még mindig sok maradt akkor benne..Mára teljesen bolha mentes mindkét cicus.
2014. jún. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A Frontline tájékoztatójávan benne van,hogy 8 hetes cicusoknak már lehet csepegtetni.

(Előző válaszoló voltam)

2014. jún. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor veszek neki is spot on-t.
2014. jún. 18. 15:29
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha bentiek a macskák akkor alaposan takarítsd is ki a házat, mivel peték lehetnek szétszórtan is a lakásban, nem csak az állatban. Spot on-t én 7 hetes macskára is alkalmaztam és nem lett semmi baja, azóta sem bolhás.
2014. jún. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Neostomosan ! Állatpatikában beszerezhető!
2014. jún. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!