Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A kiscicám szeme csipás! Mit...

A kiscicám szeme csipás! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tegnap kaptam egy kiscicát most 7-8 hetes.A jobb szemét kicsit nehezebben de kinyitja ,de nem is az hogy nehezebben hanem hogy nem olyan tagasra mint a balt.Ez ugye nem betegseg ? Elegge csipasvolt neki reggel amikor felkeltem hogy enni adjak neki. Kitoroltem a csipat tobbszor is de nem tudom hogy valami olyan modszer van e ami hamar elmulasztana ezt mert nem lesz idom mindig a csipat torolni a szeméből .mit hasznaljak ra ? A kamillaas borogatás jutottatt eszembe az jobra ? Bocsánat a helyes írását telefonon írtam

2014. jún. 19. 07:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha teheted vidd el egy állatorvoshoz. Ő átnézi, hogy rendben van-e minden. Esetleg ad neki féreghajtót is, megnézi a füleit is, és a szemére is tud adni gyógyszert vagy tanácsot. Én ezt tenném, illetve ezt tettem minden esetben, amikor macska került hozzám.
2014. jún. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kamillába áztatott zsepivel törölgesd a szemét minden nap kétszer, az se baj ha egy pici belefolyik a szemébe
2014. jún. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Orvoshoz meg nem kell vinni szerintem annyi nem sulyos csak valamivel csak kezelni kell
2014. jún. 19. 08:15
 4/7 anonim ***** válasza:
Kamillás borogatás jó rá. Az enyémnél 2-3 nap alatt elmúlt, de a biztonság kedvéért kb 1 hétig kamilláztam a szemeit.
2014. jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálam 4 hetes kiscicával volt ugyan ez. Én felhívtam az állatorvost, azt mondta hogy vegyek floxal szemkenőcsöt, vényköteles, de háziorvossal feltudod íratni.

A szem letörlése után bele kell kenni a szembe. Én kamillával töröltem ki neki a szemét, de jó a sima langyos víz is. 1 hétig kenni kell neki naponta 3x, fügettlenűl attól hogy pár nap után nyoma sincs a bajnak, mert antibiotikum. Nekem amúgy 2 nap alatt rendbe hozta.

Nálunk is úgy indult hogy csak egyik szemét tudta kinyitni rendesen, a másikat csak résnyire. Mire felhívtam a dokit, és beszereztem a krémet egyik szemét se tudta kinyitni. Úgyhogy pillanatok alatt rosszabbodik.

2014. jún. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ėn is a kamillás borogatást tudom ajánlani, ha nem jön rendbe akkor a gyógyszertárban lehet kapni ilyesmi cicáknak is szemcseppet, a mi macskáinknak az rendbe hozta.:)
2014. jún. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Medvi ***** válasza:
100%
Brulamycin szemcsepp vényköteles, emberorvos is fölírja, jobb, mint a kamilla, napi 3-5 cseppentés, de hamarosan úgyis el kellene vinned állatorvoshoz, ha be akarod adatni az első védőoltását. Jobb lenne, ha egészségesen tudnád vinni, erre teljesen alkalmas az antibiotikumos szemcsepp, hogy kikezeld vele a szemgyulladást.
2014. jún. 19. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!