Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől fakadhatott ki a cicám...

Mitől fakadhatott ki a cicám sebe újra, ha nem is fájt neki már?

Figyelt kérdés

Volt egy nagy pukli a cicám oldalán, a doki kifakasztotta neki a sebet és kiszedte a benne összegyűlt trutyit. Valószínűleg egy másik macska karmolhatta meg, onnan a fertőzött seb. Kaptunk fertőtlenítőt, azzal kenegettem, már gyönyörűen begyógyult, mozog, játszik, a seb sem látszott, csak még nem nőtt ott a szőre, de minden rendben volt.

Ma éjszaka viszont reggel megint ki volt lyukadva ott az oldala, pedig előtte nem is láttam volna, hogy megint összegyűlt volna benne a genny, nem fájt neki, semmi baja nem volt. Most is jól van, eszik-iszik-játszik, de idegesít, mitől "lyukadhatott" ki újra. Vigyem el dokihoz, vagy ez már valamilyen természetes dolog?



#macska #genny #seb #kifakadt seb
2014. jún. 19. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Az odáig jó, hogy kifakadt, mert így a felgyülemlett genny ki tud ürülni. A genny mint tudjuk elhalt bacillusokból és az őket megevő elpusztult fehérvérsejtekből áll.

Valószínűleg a fertőzés nem múlt el hanem még tart, ezért tudott kiújulni. Én elvinném a dokihoz és kérnék rá antibiotikumot, hogy mielőbb meggyógyuljon.

2014. jún. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Végül én is így tettem, azért köszi a választ. :)
2014. jún. 23. 12:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!