Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lehetséges hogy veseköve van...

Lehetséges hogy veseköve van a cicámnak, ha nem iszik szinte semmit és nem is pisil?

Figyelt kérdés

Hiába egész nap be van zárva az almot meg sem piszkálta. Lehet, hogy visszatartja, mint a kutyák, hogy majd ha ki lesz engedve akkor végezze el?

Mit tegyek, hogy rávegyem az ivásra? A csap esélytelen, fél a víztől,ráadásul én reggeltől estig dolgozom( ha dolgozom).Most beüzemeltem a szobaszökőkutat, de azt is nagy ívben kikerüli.


2008. júl. 31. 18:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Inni a mi cicánk sem iszik. Nem értem miért, pedig direkt van neki mindig friss víz. Pisilni viszont pisil. (Számomra kérdés, hogy honnan van aa sok pisi.) Ha kiviszed akkor pisil? Ha akkor sem, szerintem vidd el állatorvoshoz, mert a nagy melegben ez veszélyes is lehet.

Ja még annyit, hogy az én cicám szereti a tejet és a vizet úgy inni,hogy az ujjamról nyalja le. Ezt már többen is mesélték, hogyha letették a vizet, meg a tejet, akkor hozzá sem nyúlnak, viszont a gazdi ujjáról bármennyit elfogadnak.

2008. júl. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A msckák alapban rendkívül keveset isznak még nyáron is (télen szinte egyáltalán nem isznak). Tehát ezzel nincs probléma. Viszont pisilnie ettől még kéne, még ha nem is sokat.
2008. júl. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem kísérgetem amikor kinn van, de lehet hogy odakinn pisil. Majd ha lesz egy egész napom figyelni akkor megfigyelem. Lehet hogy tényleg csak én nem látom. Remélem tényleg csak a meleg készíti ki, szinte egész nap alszik.

Kicsit megnyugtattatok! Köszönöm!

2008. júl. 31. 19:39
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kijárós macskánál nehéz ezt eldönteni. Ha azért van köztetek kontaktus, akkor észrevehető, mikor valami baja van.

Vagy még csak most került hozzád?

2008. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nem, már 2 éve velem van.

Igazából eddig se sokat ivott, de azért néha hallottam lefetyelni. Mostanában nem igazán, és furcsálom, hogy ilyen melegben nem kívánja. Igaz mostanában enni sem eszik csak pár falatot, de én nem látom, hogy valami baja lenne.Alszik sokat, de hízeleg, dorombol, ha nyílik az erkélyajtó egyből aktív. Lehetséges hoögy csupán nagyon kifárasztja éjszaka az udvarlója.(Bár az én cicám ivartalanítva van, a másik valahogy nem vette még észre. nagyon kitartó).Szerintem az is lehet, hogy csak a meleg miatt.

Csak igazából kíváncsi voltam, hogy normális dolog-e.

Köszönöm

2008. aug. 1. 18:10
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

az előző hozzászólásokkal ellentétben a macskák isznak! Lehetőleg vizet, mert bár néhány iszik néhány csepp tejet is, az nem jó nekik. (ahogy a sün sem gyümölcsön él, hanem inkább a husit szereti, pedig a mesében mindig almát hurcibál.)

Tegyél ki neki reggel friss vizet, és ő majd rájár magától amikor szomjas. (persze amikor hazaérsz adj neki újra frisset)

Van cica, amelyik nem szereti bent elintézni a dolgát (főleg, ha egyébként kijárhat a kertbe is). De az is lehet, hogy valahova máshova pisil, csak még nem vetted észre.

Nem valószínű, hogy veseköve van, ha az alábbiakat nem észleled.


A macska húgyútjában képződő homok ún. grit eltömi a húgycsövet, és ezáltal akadályozza a macskát a vizeletürítésben. A macskák ilyenkor kifejezetten nyugtalanok, fájdalmasan nyávognak, gyakran készülnek vizeléshez, de képtelenek rá, esetleg néhány vércseppet produkálnak. Húgycsövük vége és a környező szőrzet apró szemcsés anyaggal borított. Idővel az állat hasa megnagyobbodik, és fájdalmassá válik a feszülésig telt hólyag miatt. Kezelés hiányában az állat hólyagja meg is repedhet, ami súlyosan veszélyezteti az állat életét. A kórkép kialakulását megelőzheti a macska szobatisztaságának megváltozása, a gyakori bevizelés.

2008. aug. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a felvilágosítást.

Megnyugodtam. Akkor nincs semmi baja. Ezentúl többször cserélem a vizét, és nem próbálom más eszközökkel rávenni az ivásra. Ugyanis a szobaszökőkút nem volt túl jó ötlet, fél tőle, bár az egyik éjjel "legyőzte" (feldöntötte a motor részét, bár nem volt bekapcsolva,így nem lett baja.)

Veseköve tuti nincs, mivel ezeket a tüneteket nem produkálja.

Egyébként Ő tejet se nagyon iszik, nem is nagyon kap, max csak felvizezve, mert mint tudom az meghajtja, pontosabban nem tudja megemészteni.

A nem nagyon evéssel kapcsolatban sajna megint rá kellett jönnöm, hogy túl válogatós a Husom, meg biztos vigyáz az alakjára, pedig én hízlalnám egy kicsit.

Az a baj, hogy nem lehet vele megbeszélni a dolgokat.

:)

2008. aug. 2. 09:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!