Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért csinálja ezt a kiscicám?

Miért csinálja ezt a kiscicám?

Figyelt kérdés
14/L ezt szögezzük le. A kiscica körülbelül három hónapos. Nappal alszik mint a bunda, valamikor néha eszik iszik, kakil pisil, szóval totál normális. De amikor lefekszek aludni, elkezd randalírozni, nyervog, szétszedi a bútort, és amikor fel akarom venni az ölembe, megkarmol, megharap, és nagyon durván, mintha támadna. ezért inkább nem akarom piszkálni,de nem lehet tőle aludni... MIT CSINÁLJAK?!

2014. jún. 20. 13:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Semmit. A macskád süldő, úgyhogy hiperaktív, és az ilyen élénk szakaszok éjjel jönnek rá a macskákra, akkor a legaktívabbak. A macskád teljesen normális. Az ilyen hiperaktív vergődős korszakot idővel kinövik.
2014. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cicák éjszakai állatok,ők nappal "erőt gyűjtenek" az éjszakai vadászathoz. Mivel benti cica ezt roppant könnyen tudod orvosolni,lefekvés előtt legalább 1 órát fáraszd,vannak pecabotok játékkal a végén,labdák,csörgőegerek stb,lényeg ki tudja élni a vadászösztönét,így mikor már lefeküdnél ő elfárad. Ha karmol,támad akkor grabancánál kapd el,utasítsd rendre hogy később ebből ne legyen probléma,de általában vadulás közbe nem az a vágyuk hogy a mami babusgassa őket,azt hagyd a nyugodt pillanatokra. Tehát fárasztás,fárasztás és fárasztás. És ne aggódj,ahogy cseperedik meg fog nyugodni, még rengeteg az engergiája.
2014. jún. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ne félj, nem támad komolyan. A testvéreikkel is harcolni szoktak, néha ijesztőnek tűnik, de ügyelnek rá, hogy ne fájjon. Ha mégis nagyot harapna, akkor verd orrba (nem komolyan, csak kicsit, hogy észrevegye magát, az érzékeny pontjuk :D), hangosan jajdulj fel, és hagyd ott kicsit. Rájön, hogy hol vannak a határok.

Persze nem jó, hogy éjjel csinálja, de ez ilyen, túl kell élni a gazdinak. Később megszokja az emberi rutint és jól alkalmazkodik, de még kicsi, benne van az ösztön meg amíg te órákon át fekszel a sötétben, ő halálra unja magát. Jó, ha van neki játék, és az is jó ötlet, ha este lefárasztod, bár garantálom, hogy akkor is marad ereje rombolni. :D Lényeg, hogy legyen mire felmásznia, ugrálnia, kaparófa sem árt és valami játék, amit levadászhat. :)

2014. jún. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Mivel macska ez normális,de megprobálhatod,hogy játszol vele igy egy picit nyugodtabb lesz.Ugyan ez volt velem is és attol is függ,hogy mit eszik/iszik.Szerintem foglalkozz sokat vele és ügyej rá hogy eleget játszon a kiscicáknál ez a legfontosabb.Készits vagy vegyél neki néhány játékot.Legegyszerűbb játékok a fólia labda, összetekert zokni, műanyag kupak, parafa dugó vagy összegyűrt papírgalacsin. Ezekre macskamentát csepegtetve még vonzóbbá tehetjük a játékokat.Imádják a dobozokat.
2014. jún. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez valóban teljesen normális, ahogy azt már előttem leírták.


Nekem van egy 7 és egy 12 hetes körüli cicám (kidobottak voltak, 5 hetes koruk körül szedtem össze), hasonlóan rosszcsontok. Ami nekem bevált: nap közben nem hagyom őket egész nap aludni. Felébresztem, játszok velük, egy csomó labdájuk van, botra aggattam fel nekik millió egy játékot, kergetem, régi papucsokat szedtem elő nekik, magyarul a lakás úgy néz ki, mintha atombomba robbant volna, de van mivel játszani, és ez a lényeg. Ne hagyd egész nap pihizni, fáraszd. Persze ha már nagyon kész van, feküdjön csak le, de 1-2 óra múlva jöhet egy újabb játék. Így az enyémek végigalusszák az éjszakát, mert nappal úgy elfáradnak.

A harapásra: ne hagyd neki, hogy a kezeddel játsszon. Fogj be egy nagyobb mosdószivacsot, egy közepes plüssállatkát, valamit, amivel ugyanúgy "püffölheted", mint kézzel. Ha hagyod, hogy a kezed harapdálja, karmolja, akkor ez a későbbiekben is megmaradhat. Ha mégis a kezedbe harap, fújj rá az orrára, azt nagyon nem csípik, esetleg nyávogj neki olyan sírósan, arra egyből figyelnek, a síró társat nem bántják. Ami nekem még bevált, ha simizem és belém harap, akkor nem mozgatom tovább a kezem, még kettőt harap bele aztán nekiáll nyalogatni. De persze minden cicc más, próbálkozz, hogy nektek mi jön be, amiket leírtam, az nekem mind működött.

2014. jún. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszike a válaszokat ;)

És remélem beválik

2014. jún. 21. 01:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!