Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicám lesz, mire figyeljek?

Kiscicám lesz, mire figyeljek?

Figyelt kérdés

8 hetes kiscica fog hozzám kerülni nemsokára, de nagyon félek, hogy jó gazdija leszek-e, még soha nem volt házi állatom.

Megcsináltam már a kis helyét (kinti cica lesz), alom helyett homokra gondoltam, sok dolognak már utána olvastam, például, hogy tehéntejet nem szabad neki adni mert hasmenése lesz tőle.( Ez csak a kiscicákra vonatkozik, vagy a felnőtt cicára is?)

Vettem neki macskajátékokat is, valamint, kezdetben még macskatáppal gondoltam etetni (juniow wishkas alutasakos, ill. száraztáp, amit majd felpuhítok neki), később milyen házi ételt adhatok neki?

Leginkább attól félek, hogy éjszaka, ha már nem vagyok ott vele, nagyon "sírni" fog, mert hiányoznak neki az anyukája és a testvérei és esetleg elmegy és soha többet nem látom :///


2014. jún. 20. 22:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
En egy honap mulva kapok kiscicat... En is ilyenekre lennek kivancsi:) Szerintem nem fog elmenni, mert ha adsz neki enni akkor vissza fog jonni:) Amugy te milyen fekhelyet keszitettel neki?:)
2014. jún. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha kinti lesz ne számíts rá, hogy sokáig fog élni.
2014. jún. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Egy jó nagy ládát találtam neki, nagyon erős műanyagból van, kibélelem majd rissz-rossz ruhadarabokkal, aljára esetleg újságpapír, hogy jó puha és kényelmes legyen számára! :) Tálkákat még nem vettem, de lehet azt itthon is találni fogok, a többi meg igazából meg van! :) Csak annyi mindent olvastam, hogy erre-arra-amarra is oda kell figyelni, és nem szeretnék elrontani semmit :(
2014. jún. 20. 22:48
 4/17 anonim ***** válasza:
Az első hetekben én még bent tartanám, vagyis valamilyen zártabb helyen és fokozatosan szoktatnám a kinti élethez. A veszettség elleni és a kombinált oltást én fontosnak tartom beadatni, mivel kint lesz. Az egyáltalán nem igaz, hogy nem fog sokáig élni, az én macskám is kinti és augusztusban lesz 10 éves.
2014. jún. 20. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk kintiek-bentiek is a macskák mégis fél vagy 2 év alatt eltűnnek.
2014. jún. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Bent sajnos nem tudom tartani, de nagyon zárt helyen lesz! És eddig is kint volt az anyacicával és testvéreivel együtt egy messze nem olyan zárt helyen, ahova most kerülni fog! :)
2014. jún. 20. 23:07
 7/17 anonim ***** válasza:
Ez benne van a pakliban.Én az össze cicámat 6 hónapos korig bent,magam mellett tartottam.Nem is mentek el mellőlem,mikor már kinti cicák is lettek.
2014. jún. 20. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem négy cicám volt, mind kinti, de soha nem ment el egyik sem. Csavarogni csavarogtak, mert kandúrok voltak, de a gyomruk mindig hazahúzta őket:)
2014. jún. 20. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Úgy látszik csak nálunk tűnnek el. Pedig mi se engedjük ki amikor még kicsik.
2014. jún. 20. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
9.ik hogy tűnnek el,bent vannak a lakásban és egyszer csak eltűnnek?Nekem 23 macskám volt most 41 éves koromig,de nem tűntek el,a legtöbbjét be kellett zárnom,mert jöttek utánam,ha elmentem.
2014. jún. 20. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!