Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kismacska vs hasmenés? (hosszú)

Kismacska vs hasmenés? (hosszú)

Figyelt kérdés

Üdv!

van egy 8 hetes kiscicám, aki állítólag száraztápot, konzervet és házi kosztot is evett már a szülőházban. Pár napja van nálam, korábban volt már jópár macskéám, de ilyet még nem tapasztaltam.

Az evéssel nincs igazán nagy baj: ahogy hazahoztam már evett, az almot is használja etc...

A probléma: az előző gazdi által javasolt száraztápot NEM volt hajlandó megenni..vettem másikat ( Reálost, ez volt csak a kisboltban..) ezt az olcsóbbat úgy-ahogy megeszi.


A konzervkajával nincs baj, megeszi, sőt, kéri is ( tessék-lássék mód eszik a szárazból és nyivákol, meg hozzám szalad) viszont, néha hasmenése van tőle. Megtalálja az almot, de mivel még pici, néha belelép és betemetni sem sikerül 100%-osan.

Szóval, kérdéseim: Ha ezt megeszi, jó a Reálos macskaja?

Ha egy ideig nem adok neki konzervet, csak a szárazat, nem lesz baja?


Köszi a válaszokat!


2014. jún. 22. 21:15
 1/5 anonim válasza:
Nem hiszem,hogy baja lenne.Lehet,hogy olyan anyag van benne,amit a cica gyomra annyira nem csíp.Ha már át van szoktatva tápra,már nem lesz baja,ha csak azt eszi.
2014. jún. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Konzervet csak napi 1x lehet adni, mert sok benn a zsír és attól van hasmenése.
2014. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Egy-egy 10 dekás kiskonzervet adtam neki 2 részre osztva, reggel-este.
2014. jún. 22. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:

8 hetes kismacskának a reálos táp önmagában kevés.

Vegyél felhozónak krémbelsejű whskas tápot, illetve félix alutasakos zacsist. A hasmenés lehet tejtől ha azt is kap.

de lehet éppen lappangó betegségtől is, amúgy is ideje beadni neki a védőoltásokat, úgyhogy nem ártana ha egy doki ránézne.

2014. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

nem kap tejet. macska sosem kap tejet.

Bár, igazából 3 napja van nálam, az anyutólelszakadós stressztől, utazástól stb is lehet.

De gyanús nekem, hogy a konzervtől. direkt 2 félét vettem, hátha nem jó valamelyik..

mondjuk nem tudom, egyik alkalommal rendeset kakil, máskor van egy kicsi hasmenés. ( nem az a betegesen híg, csak kellemetlenül krémes. Amibe naná, h belelép- ami nem gáz, ha itt vagyok, nedves ronggyal megoldjuk. de nah.


gondoltam, hogy kevés lesz, de a holnap délelőttöt csak kibírja vele. :)

2014. jún. 22. 23:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!