Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskám egy hónapja tüzel....

A macskám egy hónapja tüzel. Mitől lehet?

Figyelt kérdés

A 12 éves, nem fajtatiszta macskám már a negyedik hete tüzel. Az első hét a teljesen normális, nehezen kibírható tüzelés volt: nagyon szenvedett, nagyon vágyakozott. A következő három hétben továbbra is a földön vergődik, nyomja a fenekét, dörgölőzik, dorombol, de nem nyivákol borzasztóan szenvedve.


A tüzelés miatt folyamatosan mindent jelöl, az egyetlen pozitívuma a dolognak, hogy már jóban van a kutyával. (Kutya másfél éve van nálunk, a macska miatta egy évre a fürdőszobába költözött, aztán elkezdett félve kijárkálni és utána jött ez a tüzelés, ami miatt már egy hónapja normális, macskáknak való helyeken tartózkodik - nem a fürdőszobában.)


Mint említettem, a macska már egy idős hölgy, viszont alapvetően jó formában van. Nem hullik a szőre, eszik, látszólag egészséges. A kora miatt nem tudom, hogy lehetséges lenne-e kimiskároltatni. Valamint az is nagyon okosan (:D) az eszembe jutott, hogy lehet, KLIMAXOS?


Volt már valaki hasonló helyzetben? Úgy értem, a macskájával kapcsolatban.



2014. jún. 23. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Attól lehet, hogy nem ivartalaníttattad. Vidd el ivartalanítani, ne szenvedjen és akkor csökken a betegségek kockázata is, mert így gyulladást kaphat a folyamatos tüzeléstől.
2014. jún. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tartok tőle, hogy a 12 éves macskámnál az ivartalanítás kicsit több veszéllyel járna, mint egy fiatalabbnál. Ezért igyekeztem ennyire kihangsúlyozni a korát.
2014. jún. 23. 12:20
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jobb későn mint soha:


[link]

2014. jún. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Medvi ***** válasza:
100%
Tüszőciszta alakult ki a petefészkén, ami állandósította a hormontermelést, ettől ivarzik folyamatosan. Beszélj egy állatorvossal, de valószínű, hogy tényleg a műtét a megoldás, esetleg hormonkezelés, de az még veszélyesebb. Macskáknál nincs klimax, ők életük végéig termékenyek maradnak, így a kapuzárás előtti pánik is kizárva.
2014. jún. 23. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Reménykedtem, hogy a kutya-macska barátsághoz lesz inkább köze, nem betegséghez. :( Nagyon-nagyon szépen köszönöm mindkettőtöknek a válaszát!
2014. jún. 23. 15:05
 6/6 A kérdező kommentje:
Kiderült, hogy a macska egészséges, és gyakorta előfordul a macskáknál a több hetes tüzelés, ami nem jelent betegséget, csupán a gazdák számára igen kellemetlen, főleg a jelölgetés okozta gondok. De nincs baj!
2014. júl. 14. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!