Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az egyik cicám járása igen...

Az egyik cicám járása igen lassú lett az elmúlt 1-2 hétben, mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
Szegény eleinte csak olyan volt mintha megfázott volna, és ezeket a tüneteket (hapci, szemváladék) még mindig produkálja, ennek a legyengülésnek is tudtam be a lassú mozgását. Az meg hogy 2 hete már beteg, elég gyanús. Viszont a közérzete meg talán jobb mint volt, ráadásul többet is eszik, azonban a túlsúlytól még messze van, most eszik szerintem csak rendesen, eddig válogatós volt csak. Épp ezért nem értem, miért nem futkározik mint eddig, pedig még csak nincs is az a nagy meleg. Testvéreihez képest ő a legkisebb, de ettől még egészséges kiscica, habár már 2 éves is elmúlt, szóval a legjobb korban van :) Ennyire ellustult volna, vagy csak gyenge még a kis szervezete?

#macska #cica #lassú járás
2014. jún. 24. 00:45
 1/3 anonim ***** válasza:
Macskanátha valószínűleg, vírus okozza, ami legyengíti a szervezetet és utat találnak különböző baktériumos fertőzések. Érdemesebb elvinni orvoshoz, aki antibiotikumot ad neki, mert tüdőgyulladás mint szövődmény elég gyakori és magától nagyon nehezen gyógyul illetve szövődményekkel.
2014. jún. 24. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Gyakorlatilag 2 hete nézed,hogy beteg a macskád és nem viszed orvoshoz.Remélem te sem mész orvoshoz,ha beteg vagy,csak mindenkitől kérdezgeted,hogy mi lehet a gond.

Itt senki nem állatorvos,de ha az is lenne,a távgyógyítást még nem találták fel.

2014. jún. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Szerencsére az, hogy nem futkározik össze-vissza, de eszik-iszik, játszadozik, nem gondolnám, hogy igényelne annyit, hogy az állatorvos elkérjen tőlem 5000 Ft-ot, ha a macska úgy is elrúgja a betegségét. És ebből kifolyólag valóban én sem ugrok első hapci után az orvoshoz, mert semmi értelme, hogy vegyszerekkel bombázzam a szervezetem, amiért még pénzt is kidobok, ráadásul ezek nélkül is rendbe szoktam jönni. A tea, és sok pihenés csodákra képes, mint ahogy a macskánál is a szeretet, és az odafigyelés, mindemellett sokat is alszik és napról-napra javul az állapota. Így legalább az immunrendszere is erősödik, hogy képes ő maga legyőzni a bacikat, nem pedig a drága gyógyszer fogja, majd 2 hét múlva lehet ugyanúgy visszaesne...úgyhogy erről ennyit. Tapasztalatok, és okos tippek érdekelnek leginkább, nem a kioktatások.


Szerintem nem tüdőgyulladás az oka, hiszen olyankor igencsak leromlana az állapota, lázas lenne, meg ilyenek, habár ettől a macskanátha még esélyes, de egy náthát meg képes elrúgni bárki...engem leginkább ez a lassú járás téma érdekel, olyan mintha mikor ébren van akkor is aludna , ezért olyan lassú...

2014. jún. 25. 00:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!