Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicák: Étkezés: Ti mit...

Kiscicák: Étkezés: Ti mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Most 8 hetesek, hozzánk kerültek a mai napon, és érdekelne, hogy ti mit ajánlotok? Nézegettem a prémium eledeleket, mint pl Hill's, Royal Canin, Acana, Animonda, de én a személyes tapasztalatotokra lennék kíváncsi. Társasházi szobacicák lesznek egy darabig, és ahhoz képest szeretnék nekik étrendet kialakítani,hogy ha 2-3 éven belül kertes házba kerülünk, ne legyen az immunrendszerüknek megrázkódtatás, könnyen beleszokjanak a kinti, szobához képest sokkal több kórokozóval teli környezetbe is. :) Ha kérhetem, értelmes válaszokat küldjetek,saját tapasztalatokkal, a többit úgysem fogom figyelembe venni. :) Előre is Köszönöm!
2014. jún. 24. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia.! :)

A macska házhoz szokik, a kutya az emberhez, szóval az átszoktatáshoz (új ház) óvatosan, nehogy elszökjenek, vagy valami! :)

Kicsi korban adhatsz nekik tejet bátran, nagyobb korban óvatosan!

Száraz tápot mindenképp kell enniük, mert különben elrohad a foguk. Konzerves, alutasakos kaját is nyugodtan. Szeretik azt is, ha kenyeret (vagy kifli, bármilyen pékáru) tejbe raksz nekik. Imádják :D

Reggel és este etesd, máskor ne kajáltasd őket, mert rádkapnak, és nyavalyogni fognak, követelik a kaját.

Mondjuk reggel nedves kaja, este táp.

Mindig legyen friss víz előtte, tejet kéthetente 1-2 alkalommal (ha nagy), és heti 1-2 alkalommal (ha kicsi) adhatsz neki! :)

Játssz velük sokat, szoktasd magadhoz, legyen szelídek, de az idegenekkel óvatosan, nehogy ellopja :)

2014. jún. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én Applaws táppal, alutasakossal és nyers hússal etetek. Száraztáp mindig van kint előtte, alutasakosból a felét reggel a másik felét este kapja. Nyers húst meg egy héten egyszer kétszer. Víz mindig legyen előtte, ebben a melegben naponta többször cserélve és a tálakat is rendszeresen elmosva, fertőtlenítve! Az átszoktatás nem fog egyik pillanatról a másikra történni. 2-3 év elég sok 4 fal között, úgy hogy nem is ismerik a természetes közegüket. Legyél türelmes velük, fokozatosan kellene kiszoktatni őket, mert biztosan meg lesznek rémülve majd odakint. Egyébként nem hiszem, hogy az immunrendszerükkel bármi probléma adódna, a vadászösztön nem múlik csak el úgy, biztosan keresnek maguknak természetes táplálékot is, amellett hogy te is eteted őket.
2014. jún. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én egyáltalán nem ajánlok tápot, nekünk a nyers etetés vált be. Ha eddig tápot ettek, akkor jó lenne az eddig megszokott tápjukkal kezdve fokozatosan átállítani őket a nyers etetésre. Eleinte még csak darált hús, belsőség (sertést soha nem szabad nyersen!), tojás, de hamarosan lehet kisebb csontos darabok pl. csirkeszárny. A neten sokat olvashatsz a nyers etetésről, pl. itt: [link]

Egyébként én azért nem vagyok a táp híve, mert a cicánk régebben azt evett, folyton hullott a szőre és olyan fogköves lett, hogy alatta elrohadt pár foga, amit az állatorvos is csak fogkőleszedésnél tudott megállapítani, aztán ki is kellett operálni. Amióta sztornóztuk a tápot, a szőre nem hullik csak normálisan, mikor vedlik, és sokkal fényesebb, egészségesebb, a maradék fogai rendben, a rossz szájszaga is elmúlt.

2014. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!