Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kihez forduljak segítségért?...

Kihez forduljak segítségért? Meg fognak az utcán halni?

Figyelt kérdés

Megellett a cica az utcán. Most bújtak elő a kicsik. Mi lesz velük télen? Már ha megérik....

A nagyokat is el kéne helyezni valahova, de kifogadja be öket?

Sajnos járnak arra autók is, tartok tőle a kismacskák meg fognak halni mert elütik őket, vavy széttépi egy kutya. :-(


2014. jún. 24. 21:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nem tudod őket befogni? És átmenetileg nálad lenne.Próbáld meg elajándékozni őket ha elég nagyok lesznek,vagy vidd őket menhelyre.
2014. jún. 24. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Presy válasza:
ahelyet hogy itt nyavajogsz menj ki etesd megőket szólj szüleidnek segítsenek aztán 5 6 hét után felkell tenni valamilyen internetes portálra jófogás olx és ingyenesen elvíhető
2014. jún. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ez a te próbád, a karmát nem érdemes megpróbálni lepasszolni másvalakire, menhelyekkel is próbálkozhatsz, bár tömve vannak.
2014. jún. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Presy ba..+!

Már rég éhen haltak volna ha mi nem etetjük!!! Nem nyavajgok banem segítséget kértem! Ha nem tudsz normálisan válaszolni akkor inkább ne írj semmit!!!

2014. jún. 24. 22:48
 5/11 A kérdező kommentje:

Igazábol az egyik utcában lakóé mindkét macska. Már többen szóltak neki de leszarja úgy ahogy a kutyáit is. ( két yorki mixük volt, mindkettőt elütötte az autó )

Szóltak az önkormányzatnál is, de leszarják.....

Egy tanyasi nő el akarta vinni az egyiket, de elrohant tőle. Viszont ott nem lenne jó helyen. Minden évben elpusztulnak a macskái akárhonnan szerez.

2014. jún. 24. 22:53
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Hasonló szituban vagyok a munkahelymen. A főnök konkrétan leszarja, hogy van 3 kiscica a telepen meg az anyjuk. A volt portásbácsi és én etetjük őket. A te eseted extrémebb. Keress a neten menhelyt, ahol befogadják őket. Befogni úgy tudod őket, hogy amikor enni viszel nekik, és esetleg az anyjuk szelíd az odahívja őket az ennivalóhoz. Olyankor kővé dermedve vársz egykicsit, felülről lenyúlsz és a nyakbőrüknél fogva beteszed őket egy dobozba, majd az anyjukat hozzá. máris összeállt a csomag, vihetik őket a menhelyre, ahol biztos gazdára találnak a kölykök, és várhatóan a mama is. Ha megfogod őket, vigyázz mert karmolhatnak, lassan és nyugodtan tedd, és ha engedik magukat öleld őket a szíved oldalához, mert akkor lassan megnyugszanak, és elfogadják, hogy nem akarod őket bántani. Ez a módszer akkor elérhető, ha még éppen leválasztja őket az anyamacska. Írj, hogy mi lett velük.

2014. jún. 25. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Mert az utcán jó helyük van? Sajnos a legnagyobb jóindulat, meg állatszeretet ellenére is a legrosszabb, amit az ember tehet, az az, hogy a kóbor macskákat eteti, mert ezzel csak több szaporulatot hoz létre. Vagy be kell őket fogadni, és onnan örökbeadni, amíg kicsik, vagy keresni olyan macsakmentőt, aki átválallja őket. De az etetés, az nem megoldás. Biztos lesz majd kifogásod, miért nem fér el néhány kiscica a kertedben, de aki aki igazán segíteni akar rajtuk, az úgyis talál rá megoldást.
2014. jún. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

6 os köszi szépen! :-)


7 es írtam már hogy a macskák NEM az enyémek.

A tanyában se lenne jobb dolguk, ugyanis a nő minden macskája elpusztult eddig. És ott is mindig kimászkálnak a határba. Semmivel nem lenne jobb helyzetbe.


Alapítványokat szervezeteket kerestem volna de úgy látszik senki nem tud ilyesmiről. Az illatosra meg nem fogom elvinni őket.

2014. jún. 25. 15:10
 9/11 anonim ***** válasza:
A múltkor olvastam egy cikket az Illatos útról. Már ott sem altatnak, csak abban az esetben, ha beteg az állat. Én nekik szóltam amikor a környéken csavargott egy szegény kutyus, és teltházuk volt, nem vitték be, de van adatbázisuk, és segítettek, hogy hol van üresedés, kinek szóljak. Végül sikerült menhelyre vinni szegénykémet.
2014. júl. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kedves 7-es! Inkább nem szeretnék a te nagy állatszeretetedről írni. Ha lenne benned együttérző képesség nem írnál ilyeneket. Az ember szíve hasad meg amikor nem tud befogadni egy árva kiskutyát, vagy kiscicát. Nem minden esetben oldható meg a menhelyi elhelyezés sem. Tisztában vagy például azzal, hogy sok helyen teltház van a "felelősen gondolkodó" gazdik miatt? Ha te lennél egy terhes macska, vagy kicsiket nevelő anyamacska Neked kedvesem egy büdös falat kaját és vizet sem adnák, próbáld ki milyen lehet
2014. júl. 8. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!