Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez normális? Többi lent!

Ez normális? Többi lent!

Figyelt kérdés
Van két cicám. 2 évesek az egyiknek született 3 kiscicája már vannak 5 hetesek és a másik cica a (testvére) nagyon morgott rá és nem engedte fel a kicsikhez. Még neki nem volt kiscicája és nem is szerette őket amikor születtek és most meg már nyalta őket meg szeretgette később látom hogy a kicsik nála szopnak. Nem az anyjánál hanem a másik macskánál (testvérénél) szopnak. Amikor neki még nem volt kiscicája. (De az utóbbi időkben nagyobb volt a hasa.) Ez normális???? Előre köszönöm a válaszokat!

2014. jún. 25. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet elsőnek féltékeny volt rá, aztán (ugye lehet terhes!?) anyai ösztön hogy szoptatja. Bár az lenne a legjobb ha a saját annyuk gondozná őket, de ha az anya nem tesz semmit, nem érdekli akkor lehet baj, mert az anyatej ami termelődik nem fogyasszák el. Szerintem a másikat vidd onnan, így az anya tudjon velük foglalkozni.
2014. jún. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az lenne a legjobb ha ivartalaníttatnád mind a kettőt. Van elég gazdi nélküli kóbor macska, menhelyek tele vannak.. ráadásul az életüket is meghosszabbítanád. Bár sajnos tudom, hogy semmi értelme ezt leírnom (sajnos Magyarországon az állattartók 80%-a még mindig nevetségesen primitíven gondolkodik)de nem bírtam ki, hogy ne tegyem.
2014. jún. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már elvittem onnan és már az anyjuk szoptatja őket. :) Akkor is lehet ivartalanítani hogyha már szült kiscicákat vagy ha fog netalántán? Mennyi egy ilyen műtét úgy hallottam hogy nagyon drága :/ két macskának meg most pláne :/
2014. jún. 26. 08:49
 4/5 anonim ***** válasza:
Kb 6-7 hónapos kor után (néha még előtte is korai ivartalanítás esetén) bármikor meglehet csinálni a műtétet.Még vemhes macskát is lehet műteni, és az is egy tévhit, hogy előtte egyszer vemhesnek kell lennie a cicának. Tényleg nem egy olcsó mulatság főleg 2 nőstény, de az állatkórházak szoktak néha tartani ivartalanítási akciókat mikor kb fél áron csinálják meg a műtéteket. Örülök, hogy legalább elgondolkoztál ezen az opción is, hidd el neked is és a cicáknak is egyszerűbb és jobb lenne.
2014. jún. 26. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tényleg elég drága. Attól is függ, hogy hol laksz. Kisebb városokban és falukban 10.000 Ft-ért megcsinálják, ezért érdemes körbekérdezni és ha úgy adódik elutazni, több ezer forintot meg lehet spórolni. Ha nincs most rá pénzed, akkor ideiglenes megoldásnak a fogamzásgátlót ajánlanám, de ezt tényleg csak rövid távon!
2014. jún. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!