Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mire figyeljek hogy a leendő...

Mire figyeljek hogy a leendő kiscicám majd ragaszkodjon hozzám? Menhelyen vannak igen pici macskák is?

Figyelt kérdés

Kiskorukban hogy lehet megállapítani hogy bújósak/dorombolósok/vadok/harapósak? Nem szeretnék "melléfogni" :D tudom hogy hülyén hangzik

Mennyi az a legkevesebb idő mikor már el lehet szakítani az anyukájától?

Van olyan macskafajta ami nem nő meg, vagy az átlagnál kisebb a mérete felnőtt korában? (szeretem a nagy lusta duci cicákat is de van már 2 olyan :) ) olyan kis aranyosak a pici cicák!


Na, szóval kiscicát szeretnék és kéne pár tanács/info. köszönöm a normális válaszokat!



2014. jún. 26. 14:19
 1/3 A kérdező kommentje:

bónusz kérdés, mit tegyek hogy ne utálják nagyon egymást a másik benti cicával? (napközben van csak bent)

félek hogy marakodni fognak.


még valami, szerintetek fiú vagy lány legyen? úgy hallottam hogy a fiú mindent körbepisil..a lányt meg ivartalanítani kell..mi a véleményetek?

2014. jún. 26. 14:26
 2/3 anonim ***** válasza:

Vannak a menhelyen kicsik is.

Hogy nagyon ragaszkodjon?

Hát, nekem alapból jött valahogy. Régebben egy lány cicám volt, akkor még társas házban laktam, de szó szerint levakarhatatlan volt.

Most egy fiú cicám van (ő is egy megmentett, kicsin került hozzám) már kertes házban lakom, főleg kinti macsek, de amikor olyanja van, akkor ugyanúgy jön és el üldözni sem tudnám.


Szerintem játsz vele sokat, de neveld is!

Ha azt szeretnéd, hogy ne menjen fel az asztalra, vagy ágyra vagy bárhová, akkor sose engedd meg neki akármennyire is cuki.


Sokan csodálkoznak, hogy a mostani cic, fiú, kinti és mégis ilyen ragaszkodó. Nekem pedig természetes.


Az, hogy vad meg harapós lesz, az szerintem akkor van, ha ingerszegény környezetben nőtt fel, és nincs hozzászokva ha valaki mondjuk hozzáér a hátához, a farkához, vagy megfogja a tappancsát, stb.


Ha kis korától kezdve hozzászokik, hogy mondjuk simized a pociját, vagy felemeled, vagy ölbe veszed, akkor az ilyen dolgokra később nem fog ijjedten reagálni.


Macskafajtát nem tudok ajánlani, mert nekem keverékek voltak.

2014. jún. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a tapasztalatom hogy a fiú cicák ragaszkodóbbak bújósabbak mint a csajszik. Persze lehet hogy ez csak nálam jött így ki, de volt már fiú is, lány is én a fiút jobban szeretem.


Ivartalanítani tök mindegy hogy kandúr vagy nőstény akkor is kell!!!!!!!!

Kandúrnál:

- ha ivartalanítva van nem jelöl (pisil körbe mindent)

- ha kijárós akkor se fog nagyon elkóborolni, napokra eltűnni. Szemben egy ivaros kandúrral akik napokra elmászkálnak, és igen csúnya sérülésekkel tér haza ugyanis a nőstény kegyeiért meg kell verekedni a többi kandúrral

- hozzá járulsz hogy ne gyarapodjon az így is rettentően magas kóbor cicák száma. Mert az hogy te nem szenvedsz a kölykökkel nem azt jelenti hogy nem csinál fel a te egyetlen kandúrod 6 kóbor nőstényt.

- megelőzöd hogy FeLV vagy FIV fertőzést kapjon. Utóbbi a macska AIDS ami nemi úton is terjed ( [link] )


Nőstény:

- megelőzhető vele rengeteg betegség, amivel meghosszabbítod jelentősen a macsekod életét

- nem lesz nem kívánt szaporulat

- nem teszed ki a párosodással járó fájdalmaknak ( mert a nősténynek cseppet sem kellemes a párosodás)

- nem vonzza oda a környék össze ivarzó kandúrját

- marha kellemetlen a tüzelő nőstény egész napos-éjszakás kandúr hívó nyervákolása


Ha picinek megneveled, nem fog karmolni, harapni. Eleinte nyilván még nem olyan ügyes, és előfordul hogy elfelejti visszahúzni a karmait, vagy a játék hevében oda kap. De erről türelemmel, következetességgel és odafigyeléssel leszoktatható.


Legkorábban 8 hetes kora körül szabad elválasztani, de tanácsosabb később 10-12 hetes korban.

2014. jún. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!