Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicámnak miért nincs szőr a...

A cicámnak miért nincs szőr a szeme felett?

Figyelt kérdés
Mióta megvan a cicám mind2 szeme felett ritkább a szőr (de elég szabályosan) Látszik a bőre is! A "szőrritkasága a fülkagylóig ér! (Nincs megsérülve!
2010. jan. 4. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:
3%

Szia! A leírtak alapján, arra gyanakszom a cicádnak gombás ótvar nevű betegsége van. Annak a jele az, hogy a szem körül kihullik szabályos alapban (netalántán kör alakban) a szőr. Ha a beteg felület széle vörös és pikkelyes, akkor az is ennek a betegségnek a neve.

De vigyázz vele, mert állatról emberre is átterjedhet. Szóval, szerintem mielőbb vidd el állatorvoshoz.


Amit tudok még javasolni, hogy naponta mosd át jóddal.

2010. jan. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ő... ne értsd félre, de volt már máskor is macsekod? csak mert nekik nagyjából ott ahol lertad eleve ritkább a szőr. ha tudnál belinkelni róla képet meg tudnánk könnyen mondani, hogy természetes e vagy sem. nem biztos hogy jót tenne ha egyből mindennel kenegetnéd stb
2010. jan. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem több macskám is volt, legalább a felének ilyen volt a "homloka". Én is felfigyeltem erre, de m ivel már így születtek, gondolom ez amolyan genetikai változat lehet. A sötétebb színű macskákon jobban észrevenni, de a többin is látszik. Van, hogy éppcsak ritkább, de van, hogy elég feltűnő.
2010. jan. 5. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen igazuk van az előttem szólóknak! Az én cicámnak fekete a feje, és neki is jobban látszik azon a területen, hogy ritkább a szőre! Teljesen normális!
2010. jan. 5. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! MAjd estefelé rakok fel képet mert a fotogépem lemerült és töltöm az elemet!
2010. jan. 5. 15:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Első cicámnál nagyon régen én is megjártam. Fekete cicc volt és szinte világított a csont a szeme felett. Állatorvos adott bedörzsölésre valamit, mondván, atkás, vagy gombás. Abban az időben még gyerek cipőben járt az állatorvoslás. Én szorgalmasan dörzsöltem, hatás O. Aztán egyszer elkeveredtem egy macska kiállításra. Az ajtóban ülő hölgy ölében egy fekete cica ücsörgött. Neki is világított a szeme felett. Kaptam az alkalmon és megkérdeztem: jé, ez a cica is beteg,mivel kezeli?

A hölgy kissé felháborodva közölte, nem beteg a cicája. Főleg azoknak a cicáknak a legerősebben látszik, amelyekben valamikor kis sziámi vér bele került.

Onnantól kenegetést abbahagytam:))

2010. jan. 5. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi nektek akkor semmi baja a cicámnak!
2010. jan. 6. 15:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Az én cicámnak is ritkább a szőre a szeménél, persze fekete a cica. Ha szemből nézem, nem látszik, de oldalról nagyon. Tüneményesen néz ki :) És természetesen egyáltalán nem jelent betegséget :)
2010. jan. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
szeretem ezt az oldalt :D mindig azt hiszem, hogy "hú na mire erre a problémára választ találok" erre itt mindig egyből van, na akkor nem is parázok többet nekem is fekete macsekom van amúgy.
2012. febr. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!