Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Feltudom nevelni ezeket a...

Feltudom nevelni ezeket a kiscicákat?

Figyelt kérdés

Az anyukájuk megsérült múlt hét vasárnap és elment a tejcije,nem tudta etetni az akkor 1 hetes csöppöket.Azóta én gondoskodom róluk ilyen kijezetten árva cicáknak való tejporral.Evés után pisi kaki aztán melegcizes palack a fekhelyükbe a ruhák alá mert elég hideg van nekik (pl most 24.1 fok) Tegnap lettek 2 hetesek és még élnek hálisten! :)

Ha mindent úgy csinálok mint eddig akkor nem halnak meg a cicák már igaz? Nagyon megszerettem Őket és felszeretném nevelni mindkettőt! :) Sokat sírnak de ez még normális az ő korukban igaz?


2014. jún. 28. 09:01
 1/6 A kérdező kommentje:
Ui: Az anyukájuk tegnap előtt belehalt a sebeibe szóval már teljesen rám vannak utalva..:/ Kicsit félek hogy valamit rosszul csinálok:(
2014. jún. 28. 09:03
 2/6 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Részvétem az anya macska miatt!

A mi macskánknak nem volt elég teje és ezért tápláltuk a kölyköket macskatejpótlóval is. 5 kölyök volt. Szerintem az a tejpótló nem a legjobb, bár szeretik a kiscicák és nagyon örültek a pótlásnak, a plusz ételnek, de azon kívül állandóan az anyuka emlőin lógtak, szóval az biztos, hogy nagyon jó nekik az anya közelsége.

Ráadásul a föcstej (kolosztrum) az első napokban nagyon fontos lenne a kicsiknek.

("A kolosztrum vagy előtej a tej egy fajtája, amit az emlősök emlőmirigyei állítanak elő a terhesség késői szakaszában, valamint a szülés utáni néhány órában.")

Lehetséges, hogy akkor még szoptak a kiscicáitok, így ezt a kolosztrumot megkaphatták. Ez jót tesz az immunrendszerüknek.

Valószínűleg azért nyávognak, mert nincs ott az anyukájuk.

Nagyon sokszor kell őket etetni.

Az jó, ha melegíted őket, de vigyázat, túl sem szabad a piciket melegíteni.

Talán, ha van a közeletekben egy szoptatós anya macska és vállalná a kölyköket, jó hatású lehetne, meg lehetne próbálni ezt is.

Remélem, hogy egészségesek lesznek a cicák, szurkolok nektek!

2014. jún. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Interneten is rátudsz keresni, hogy hogyan neveld fel a kicsiket!


Tavaly én is találtam kölyköket zsákba kidobva. Próbáltam anya macskát keresni de ahol lett volna ott már ígyis 5 kicsi volt meg nem fogadta el a piciket. Így Macskatejpótlóval neveltem fel őket. Evés után nedves törlővel a végbelüket nemiszervüket kell törölni, hogy legyen pisi ( az anyamacska is ezt csinálja..)


Azon kívül ha van szörös plüssöd azt is beteheted nekik mert így azt hiszik, hogy az anyukájuk.


Nekem mindegyik cicó egészséges sokat jártam velük orvoshoz is úgymond "megfigyelte a növekedésüket" az állatorvos. Kutyust is neveltem már ő is szintén egészséges. :)


Oda kell rájuk figyelni és ha jól emlékszem még 3 óránként kell etetni ( de ezután jobb ha utána nézel mert ez nem 100% )


Emlékszek a hajnalok voltak a legroszabbak mikor etetni kellett őket másnap meg iskola. Nagyon fárasztó volt. :D

De megérte. :)

2014. jún. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Itt meg találsz mindent:

[link]


és itt:

[link]

2014. jún. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Esetleg beszélj egy állatorvossal, ő biztosan el tud látni jó és hasznos tanácsokkal, esetleg megvizsgálja őket, így biztosan több esélyük lesz, hogy egészségesek legyenek :)
2014. jún. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Vagy valami szőrös pulcsit rakjál be nekik, mert az én cicám például mikor szőrös pulcsi volt rajtam, azt hitte hogy az anyukája vagyok és úgy tett mintha szopott volna. Mi volt hogy átforralt tehén tejet kihűlve adtunk a cicának. meg állatorvosnak mutasd meg őket feltétlenül. Mikor lehet oltassad is be őket ha kinti cicák lesznek, mert nagy az esélye, hogy elkapnak valamit. Féreghajtót is adjál majd nekik. Meg ha nagyobbak lesznek akkor majd már vannak ilyen kölyök cicának való száraz tápok, konzervek a boltokban. És lehet kapni a boltban ilyen előre bekevert kicsi cicáknak tejet is. Remélem segítettem ezzel.
2014. okt. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!