Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Találtam egy kóbor kiscicát,...

Találtam egy kóbor kiscicát, de beteg. Mit csináljak? Mit jelentenek ezek a tünetek? (Többi lent)

Figyelt kérdés
A kiscica valószínűleg 4-5 hetes tápszerrel fecskendő segítségével etetem 2 napja, de sajnos nagyon fosisat kakil. Ez miért van? Mikor és hogyan kezdjem el rászoktatni a szilárd táplálékra? Mennyit kell ennie? Éjszaka felkeljek megetessem? Ő az első macskám és nagyon izgulok... Előre is köszi a válaszokat :)
2014. jún. 28. 18:00
 1/9 anonim ***** válasza:
SOS vidd el orvoshoz, mielött kiszárad, a többit elmondja. Az oltások sokkal fontosabb, mint kutyánál, mivel csavarog (ha meg szobacica azért)
2014. jún. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne tápszerrel etesd!! Van macskatej, a rossmanban kapható, azztól nem fog fosni.
2014. jún. 28. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már volt orvosnál es antibiotikum inekciót és szem cseppet kapott.
2014. jún. 28. 18:54
 4/9 Medvi ***** válasza:
Konzervet is kaphat már, vagy diétás tápot. Eukanuba intestinal gyógytáp kapható az állatorvosnál, az jó a hasmenésre. Csak akkor etesd éjjel, ha felkel és kéri, egyébként nem kell.
2014. jún. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2014. jún. 29. 06:43
 6/9 anonim ***** válasza:
2014. jún. 29. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Royal Caninnak van baby tápja, 4 hetes kortól a cicáknak azt lehet adni, egy csomó minden immunerősítő, vitamin van benne, amit még a mamitól kéne ilyen pici korban megkapnia. Az én talált cicám 8 hetes, ő is 4 körül volt, mikor megtaláltuk, ezt ette, olyan gyönyörű kakija lett tőle, amit tankönyvekben kéne mutogatni. Igaz, kicsit drága, a 400 g 1450, legalábbis én ennyiért vettem dokinál, de elég volt 3 hétig, most meg már kimért junior tápot eszünk, aminek kilója 500 ft, és van egy makk egészséges csöppöm. :)


Amire még nagyon figyelj oda: a cica legyen rendszeresen féreghajtva (negyedévente), mert a cica bizonyos férgei emberre is nagyon veszélyesek. Az első idöszakban, 3 hónapos koráig kéthetente kell, utána 3 havonta. Ez egy baromi olcsó dolog, 150 ft körül mozog a tabletták ára, egy felnőtt cicának általában elég csak egy fél is, de rengeteg dolgot tudsz vele megelőzni, többek között a bolhákat is könnyebb kiküszöbölni (a belső és a külső élősködők sokszor együtt járnak).

Emellett érdemes korán (5-6 hónaposan) ivartalaníttatni, akkor nem alakulnak ki a rossz szokások, és nem fog a cica anmyit elmászkálni, ha kijárós cica lesz, nem beszélve a nem kívánt almokról.

És fontosak a cicáknál az oltások is. Attól függ, hogy tartod (kijárós vagy nem), különböző kombinált oltások vannak, a doki biztosan szívesen ad felvilágosítást, hogy mi ellen védenek és mennyibe kerülnek.


Sok boldogságot a picihez! :)

2014. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem száraz tápot adjál neki az megállítja a hasmenést. inkább adjál kevesebbet gyakrabban, mint egszyerre sokat. Vagy keverd a puha tápot száraz táppal., és sok vizet adjál neki hogy ne száradjon ki.
2014. aug. 9. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
nem kell éjszaka felkelni hozzá ha leteszel neki kaját, majd megtalálja.Ha elvitted állatorvoshoz akkor az orvos megmondta mennyi idős. ha 5 hetes akkor ehet tápot már.
2014. aug. 9. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!