Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Veszett lett a macskám?

Matchman kérdése:

Veszett lett a macskám?

Figyelt kérdés
Furcsán viselkedik.
2014. jún. 29. 13:16
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Ez aztán a sok információ és tünetegyüttes leírás :DD

Vidd el állatorvoshoz, bármi baja van, otthon nem tudsz rajta segíteni.

2014. jún. 29. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem ide kellett volna írni a kérdést, de már mindegy.


Van egy 3 éves, ivartalanított kan macskánk. Szelíd, szereti a símogatást, mindig a közelben van. Ha hívjuk mindig hamar előjön. Tegnapig ez így is volt. Ma reggel óta viszont igen furcsán viselkedik. Folyton lopakodva megy, mintha vadászna. Minden kis zajtól megijed. Ha hívom, akkor sem jön ide, ha 3m-re van tőlem. Ideges, és a megszokott könyezetében mindent félve, szaglászva vizsgál.

Az biztos, hogy valami érte. Átnéztem pár weboldalt a témában, és azok alapján gyanakodhatok veszettségre. Lehet más is a háttérben?

2014. jún. 29. 13:28
 3/10 Szafica ***** válasza:
100%
Esetleg valaki bántotta.
2014. jún. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
80%
A veszett állat sokkal jobban közeledik az emberhez és a szája is habzik. Szerintem nincs semmi baj csak ma ilyen napja van.
2014. jún. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

szia!


Még akár az is előfordulhat. Másik kérdéshez írt válaszban olvastam, hogy most találtak veszett rókát.

Légy vele óvatos egy kis ideig szerintem, "figyeld meg"!

Ha meg tudod fogni, vidd el dokihoz.

2014. jún. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Katalin Zsuzsanna válasza:

Sajnos nem tudom mit értesz az alatt, hogy furcsán viselkedik. A következőkben linkelek pár dolgot, remélem hasznos lesz neked:


Áltaban viselkedésbeli változások jellemzőek.

A veszettségnek két típusát különböztetjük meg:


Klasszikus vagy dühöngő veszettség:


Először bágyadtság jellemző, nyálzás, változó étvágy, rekedtes hang. Majd az állat ingerült lesz, minden ok nélkül támadóvá válik. Macskára kivétel nélkül mindig dühöngő veszettség jellemző, általában "fejre megy". Majd az állat lebénul: a torokbénulás miatt nem tud nyelni, nyálzik, kancsalság, testszerte bénulások jellemzők végül az állat pár nap alatt elhullik.


Csendes veszettség: Kimarad a dühöngés, a kezdeti tünetek azonnal bénulásba mennek át. A betegség itt is halálos kimenetelű.


Lappangási ideje (5 nap-fél év) attól függ, hogy mennyire esik távol a központi idegrendszertől a marás. A vírus az idegsejtekben szaporodik és az idegsejtekben haladva jut el a központi idegrendszerbe, kikerülve az immunrendszert. Ezt követően elszaporodik a nyálmirigyekben, szemben és egyéb szervekben.


álveszettség

elsősorban nyers sertésbelsőségekkel (különösen gége, tüdő) fertőződnek. A veszettség vírushoz hasonlóan az idegekben szaporodik, és szintén a központi idegrendszert károsítja

kevésbé jellemző viszketegség. Ők izgatottak, folyamatosan nyávognak, torokbénulás miatt általában folyamatosan csorog a nyáluk. A macska sem tanúsít dühöngő magatartást, de elővigyázatosságot igényel, ugyanis tudatzavara miatt megharaphat, megkarmolhat másokat.


A megbetegedett állatok kivétel nélkül elhullanak.


Kezelés, megelőzés: Nincs ellene védőoltás, a legjobb védekezés az, hogy kedvenceinkkel soha nem etetünk nyers sertéshúst.

2014. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezeket, és hasonlókat olvastam én is. Csak nem egyértelműek a jelek. Minden esetre a családot tájékoztattam. Sajnos, csak holnap tudjuk elvinni állatorvoshoz. Azért is gyanús, mert közel az erdőhöz, max. 1 km-re lakunk a város szélén. Noha ivartalanítva van, szokott verekedni. Talán önvédelemből, vagy a területét védi.
2014. jún. 29. 13:56
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha sérült lenne én akkor aggódnék inkább, mert a levegőből nem lesz veszett ugye, azt valahogy el kell kapnia pl megharapja egy róka..


A macskák ebből a szempontból azért szerencsésebbek, mert természetüktől fogva gyanakvó, félénk állatok, kitérnek más elől, így a veszett állatokat is elkerülik nagyobb eséllyel, mint nem.


Sok más is lehet, lehet bántotta valaki, vagy valami ráijesztett, lehet más kínja van.


Mondjuk az sem mindegy, hogy hol laksz, ugye Kecskemét környékén már elég rég folyton ebzárlat van, mert tavaly óta folyamatosan találják a veszett rókákat. Én Kmét környékén lakok, mondjuk mi oltatjuk is a macskákat.


Ha holnap elviszitek a macskát úgy is orvoshoz, ha nicns is baja, oltassátok be veszettség ellen! 3-4 ezer forint, de nyugodtan alhattok!

2014. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
De amúgy nem tudom, ezt nem javasolják az állatorvosok alapból? Nekünk a város kellős közepén is mondta a doki, hogy veszettség ellen igen is oltassuk be a macskát, ha kimegy, és ezt már évekkel a környékbeli veszettség esetek előtt is mondta. Még a bent lakókat is oltatjuk, mivel ha esetleg harap/mar, akkor nem kell megfigyelni meg ilyenek, hanem csak megmutatjuk a könyvét, hogy oltva van oszt jó.
2014. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz. Egyelőre nem romlott az állapota. Sőt, hívásra már jön, és eszik is rendesen. Viszont még mindig lopakodva jár, és ijedezik. Délután visszük az állatorvoshoz. Egyébként volt már oltva veszettség ellen, de biztos, hogy több, mint 1 éve. Sajnos idén elmaradt. Elfelejettük :-(. De, ha nincs nagy baja, akkor most beoltatjuk.
2014. jún. 30. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!