Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyit eszik egyszerre egy...

Mennyit eszik egyszerre egy kiscica?

Figyelt kérdés

Pl 2 hónapos cica ha 2 szelet párizsit eszik meg egy étkezésre, vagy fél-egy doboz májkrémet, az átlagos, vagy kevés? A miénk kb. ennyit eszik és félek, hogy kevés, nem akarom, hogy éhezzen, de egyébként nem jelzi, hogy éhes, ezt is kézből eszi.


(Olyan válaszokra nem vagyok kíváncsi, hogy nem párizsi való neki, és akasszam fel magam, amiért azt kap, köszi.)



2014. jún. 29. 22:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Megmondanád hogy kb milyen vastagok a szeletek, vagy épp mekkora a doboz és hogy hány alkalommal kap ennyit egy nap? Akkor tudnék jobban segíteni :)
2014. jún. 29. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Adj neki kicsit többet, úgyis otthagyja ha már nem kéri.

Ha éhes szólni fog :D az tuti.

Nem tudom volt-e már cicád, de pl. ha nagyobb lesz, simán eljátssza, hogy ő most olyan éhes, hogy csak na. Úgy, hogy két órája ette magát teli...adsz neki száraz macskakaját és otthagyja, hogy "ja azért ennyire nem vagyok éhes, hogy ezt megegyem". :)

A kézből evést egy ideig fogja csinálni, a szopizásra asszociál mivel kicsi, ezért szeret így enni.

2014. jún. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
gépi szeletelt párizsi, szóval nem olyan vastag. fél centit tippelnék vastagságra. a májkrém 48 grammos. Napi 3X kap kb, de van előtte száraz táp, meg tej mindig, de egyiket se nagyon eszi. De nem is néz ki éhesnek, csak én kevesellem. Több mindent próbáltunk már adni neki, de úgy tűnik ez a kettő jön be (májkrém, és párizsi), és ezek is ilyen kicsi mennyiségben. De azért próbálkozunk még etetni mindennel, hogy több kajához hozzászokjon, és változatos legyen.
2014. jún. 29. 22:26
 4/7 anonim válasza:
Gondolj bele, milyen pici gyomra van annak a cicának :) nem tud sokat enni egyszerre, többször keveset, mint a babák.
2014. jún. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

tegnap egyébként nagyon keveset evett napközben, volt is párizsi a tálkájában. Azt hittem nem fogja megenni, mert megszáradt kicsit a széle, de reggelre elfogyott, éjszaka biztos megéhezett :)

Ma is keveset evett nappal, most éjszakára száraz táp meg ilyen keverék van (húsleves leve, benne répa, csigatészta, egy kis husi) mellette, kíváncsi vagyok reggelig fogy-e belőle.

2014. jún. 29. 22:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor nyugodt szívvel adhatod neki, ha nem kér többet, akkor ne erőltesd. De esetleg próbálkozhatsz úgy, hogy mindig mondjuk egy negyed szelet párizsival (vagy éppen negyed doboz májkrémmel) emeled az adagot egy alkalomkor. Így szinte észre se veszi majd, hogy többet eszik. Persze amikor úgy érzed, hogy ez elég lesz állj meg és azt az adagot tartsd. Szép és egészséges kiscicát kívánok neked :)
2014. jún. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Amikor éhes egy cica, vagy csak unatkozik és enne, iszonyatos hisztit vág le :) nem éhezik nyugi, éjjel meg jellemzően esznek.
2014. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!