Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit gondoltok mennyire viselné...

Mit gondoltok mennyire viselné meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Van egy 16 éves herélt kandúrom. Kinti cica pici kora óta. Úgy néz ki sajnos rákos. Volt az állában egy csúnya gyulladást, műtétileg tárták fel és vettek mintát. Az eredmény rosszindulatú daganat. Már voltunk az onkológián, vettek vért, fizikailag jól van. Holnap utánra van időpontunk ismét. Legutóbb 1órát veszekedtem a dokival, miszerint ha daganat akkor megműtené, ami abból áll, hogy levágnak az állkapcsából, nekem ez nagyon drasztikus! De végül beláttam neki lesz igaza. Most műtött egy 13 éves cicát ugyan ezzel. Mutatott képeket is róla, a cica él és virul alig látszik hogy "hiányos". Ha daganat akkor műtenék akkor utána kemoterápiát is kapna tabletta formában. Doki néni állítása szerint 10nap rossz lenne, varratszedésig. Volt itt valaki akinek van ilyen tapasztalata? Vagy kemozták már kutyáját/cicáját? Tényleg jól viselik?? (Csak addig próbálkoznánk amíg a cica nem szenved, nem visszük túlzásba, hogy jaj még 1hónapig tartsuk életben) De elkell döntenünk, hogy vagy hagyjuk hogy mi lesz, vagy kűzdünk érte! Utóbbi a műtét+kemo!! Kérlek írjátok meg Ti hogy döntenétek? (Kora alapján és orvosok alapján teljesen fitt, nem néz ki 16nak, belső szervei tökéletesek, játszik, eszik, iszik, minden) Bocsi hogy hosszú lett! Köszönöm ha elolvasod és válaszolsz!
2014. júl. 1. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:
A saját nyugalmad miatt (ha a kassza bírja) próbálkozni kell. Ha bejön, te is a macska is nyertetek, ha nem, legalább megpróbáltad
2014. júl. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is így gondolom! Amennyit állatorvosnál ott hagytunk, a műtét 40.000 lenne, plusz a kemo. A kutyánkra kezdődő gyomorcsavar, meg agyhártya gyulladásra kifizettem kb 200-at. Nem gond! És nem is magam miatt, hanem a cica miatt! Ez elég hatás vadász duma de ha megkérdezném hogy szeretne-e élni egyértelmű lenne a válasza! Egész nap pihizni, finomakat enni, rengeteg szeretet és játék...
2014. júl. 1. 20:56
 3/5 anonim ***** válasza:
52%

Ha tényleg nem szenved és évekkel meghosszabbítható az élete a kezeléssel akkor kezelés.


Én részemről eutanázia párti vagyok, szívem szerint az embereknél is bevezetném.De csak abban az esetben állok az eutanázia pártján ha a kezelésnek nem túl sok értelme van. Tehát ha arról szól a dolog (akár ember, akár állat) hogy ugyan él még 2-3-5 hónapot de a kezeléstől szenved akkor altatás.

De ha tényleg évekket lehet nyerni, és a kezelés sem kínokkal jár akkor mindenképp megéri.

2014. júl. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ neked is! Hát én is támogatnám embereknél is! Hadd legyen már ennyi joguk/jogunk. Mivel a cica makk egészséges, ezért döntenék a műtét mellett. Persze lehet, hogy ettől függetlenül pár hónapig bírná. Csak azt tudnám már, hogy tényleg nem fogja megviselni a kemo.
2014. júl. 1. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs kicsit morbid leszek. Apu rákos volt a kwmo csak "minimálisan viselte meg" a sugárkezelés, amire azt mondták, hogy sokkal kisebb megterhelés úgy hazavágta, hogy leállították... Ennyire egyéni
2014. júl. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!