Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hany hetig tart a macskanal a...

Hany hetig tart a macskanal a terhesseg a szulesig?

Figyelt kérdés

Mennyi ido telik el a megfogamzastol a szulesig ?

Eddig ugy tudtam, hogy 3 honap.

Csakhogy a macskam az iden aprilis 10-en szult 2 cicat,

es ma julius 1-en megint is szult 4 cicat.

Egesz aprilisban szoptatott, szinte el sem mozdult a cicaitol.



2014. júl. 1. 23:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyjából 60 nap.
2014. júl. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%

nem semmi

szülés után már.....paráználkodik

2014. júl. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt teljesen tönkremegy a folyamatos vemhesség és ellés miatt,ideje lenne ivartalaníttatni.
2014. júl. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
60-65 napra mondják. A nőstény a picik világrajötte után szinte azonnal képes újra párzani, így nagyon hamar jöhet az új alom. Viszont valóban, elkéne gondolkodnotok az ivartalanításon, mert ha így jönnek sorban az almok, akkor a cicádnak nem adok 2 évet, és a szervezete a kimerültségtől felmondja a szolgálatot. Már a két egymás utáni alom is borzasztóan megterhelő, nemhogy a több. Arrólnem is beszélve, hogyha most még találtok is gazdit a piciknek, ami egyébként a legtöbb esetben nagyon nehéz, a többinek már csak még nyögvenyelősebb lesz, aztán a végén a nyakatokon maradnak a picik is.
2014. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
44%

Ez elég húzós, én is rettegek h a cicamamánk ugyanígy egymásután lesz vemhes 2x, mivel még szoptat így nem tudjuk ivartalanítani... ugyanis logikus kommentelők miatt írom, hogy frissen összevarrt hassal nem igazán leányálom a szoptatás, pláne h közben a kis mancsukkal folyamatosan dögönyözik a mamit... Az meg nem lenne jó ha otthagyná a piciket emiatt.

Egyébkéntént úgy tudom 2.5 hónapig vemhesek.

2014. júl. 2. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
87%

Szerencsétlen állat, már ha nem fake kérdés.

Szerintem az ilyen kérdéseket provokálásból teszik fel, mivel megnézheti a neten is az adott infot.


Gondolom a kérdező is elleni fogja sorra kölyköket...

2014. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
85%

Az ilyen emberek, mint a kérdező basszák el a világot.

Szaporítják a macskát, nem tudnak felelősen és logikusan gondolkodni, tervezni.

Van ilyen ismerősöm, folyamatosan elleti a macskáját, ő is igénytelen, szemetel, gumit éget az udvaron, hatodik gyereknél tartanak, és nem azért mert szeretik a gyerekeket... ezek a dolgok összefüggnek. A kismacskákat vvagy odaadják totál idegeneknek, vagy kirakják valahová dobozba-nem egyszer én mentettem meg őket.

Az ember azért ember, hogy felelősen tudjon tervezni és óvja környezetét. Te nem vagy több egy sima állatkínzónál, mert totálisan leszrod, hogy a macskádnak állandóan fájdalmas szülésen kell átmennie.

2014. júl. 2. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 ecsemecse ***** válasza:
100%

5-ös! Valóban, az állatorvosok legnagyobb része el sem vállalja, hogy amíg az anya szoptat, megműtse, nem csak a seb miatt, de a megbolygatott szövetek miatt az anyának a teje is elmehet. De erre az esetre viszont megoldást jelent a fogamzásgátló tabletta is, amit az ellés után beadsz a cicának, az véd addig, amíg nem jöhet szóba a műtét. Vannak olyan készítmények, melyek abszolút nincsenek hatással a kicsikre nem szívódik fel tejbe, viszont az is csak akkor hatásos, ha az anya nem vemhesült előtte, azaz az utolsó kiscica megszületése után azonnal, ha az anya kijárós. Nem egy ismerősöm csinálta ezt, teszem hozzá, csak megkérdeztek egy orvost, és egyből jött is a megoldás. Ha valaki akarja, meg tudja oldani.


És igen, a macskák vemhességi ideje 60-62 nap +/- 2-3.

2014. júl. 2. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

1-es válaszoló vagyok.

Olvasgatom a hozzászólásokat, így akkor én is firkantok ide a vemhesség megelőzése érdekében, mivel valóban nem szerencsés szoptatás közben operáltatni a cicust.

A Provera nevezetű gyógyszer a macskákra fogamzásgátló hatással van. Háziorvos és állatorvos is felírhatja, eredetileg egy nőgyógyászati célokra készített bogyó, de a macskának nyugodtan adható, nincsen az állat számára mellékhatás, és ha rendszeresen adagolva van neki nem lehet vemhes. Heti fél tabletta elég, nagyon apró alapból, így könnyen megeszi, egy doboz 1 cicának elég lehet 1 évig is, és 750Ft (ha háziorvos írja. Állatorvos kevesebbet ír, többért). Ha párzási időszak van, és a cila tüzel vagy csavarog, akkor heti 1 egész tablettát is kaphat. De minden héten ugyanazon a napon kell alkalmazni.

2014. júl. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60-65 nap de 70 nap is lehet
2015. márc. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!