Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macska gerinc sérülésének...

A macska gerinc sérülésének következménye lehet időközönkénti görcsrohamok vagy fejremegés és mozgás koordinációs problémák?

Figyelt kérdés

A macskámra valószínűleg ráesett egy szék, kissé inogva jár a hátsó lábaival, 3-4 naponként görcsrohamai vannak (eddig kettő volt: hasalt a földön, a lábai kapálóztak, és harapott a fájdalomtól, gyorsan vette a levegőt, kitágult pupillával) aztán 10 percre rá már alább hagyott neki. Ma is volt egy ilyen, de enyhébb, mint az első. Mindkettő görcsnél bepisilt és az elsőnél be is kakilt)


Ez epilepsziás roham? Okozhatja a gerincsérülés?


Ebből felgyógyulhat?


Légyszi aki tud válaszoljon, DE SENKI SEM ÍRJA AZT HOGY AZ ÁLLATORVOSHOZ VIGYEM, MERT EZT TUDOM, csak nem tudom elvinni családi okok miatt.


Van erre valamilyen gyógymód?

Felépülhet?


2010. jan. 6. 15:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A gerincsérülés okozhat hasonló tüneteket. Az epilepszia egy nagyon súlyos betegség, felépülni belőle nem lehet, de gyógyszerrel kezelhatő. Ha nem tudod elvinni, akkor legalább telefonálj oda egy orvosnak, ha mást nem, de tanácsot tud adni, hogy mire figyelj, ha jön a roham. A cicákat sajnos hamar elviszik ezek a rohamok.

Bemásolom neked az orvosom telefonszámát. Benne megbízom, három éve végzett az orvosin, kitűnő orvos, a legújabb gyógymódokat is tudja. Kérlek, legalább ennyi esélyt adj a cicusnak:

dr. Mahler Anikó : 06/20-993-4821


Gyógyulást kívánok neki.

2010. jan. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom nem azt írni, hogy vidd orvoshoz, mert egyrészt mi itt nem vagyunk azok, ha azok lennénk sem tudnánk távgyógyítani, pedig a szerencsétlennek kezelésre van szüksége. Én el sem tudom képzelni, hogy tétlenül nézzem ahogy a macskám szenved, ő ugyanúgy érző lény, mint az emberek, ráadásul még ártatlan is és kiszolgáltatott, Neked! Ő ugyanis nem tud panaszkodni ha rosszul van és nem tud elmenni az orvoshoz, a Te feladatod felelősséget vállalni érte. Ha itt bele is akadnál egy állatorvosba, csak azt javasolná hogy vidd el kivizsgálni. Ne haragudj, de erre a kérdésre csak ezt tudom válaszolni.
2010. jan. 6. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az első válaszolónak a választ, és neked is második válaszadó!

Az állatorvosnál mát törzstagok vagyunk, tehát nem erről van szó. De lehet hogy személyesen kell beszélnek vele, talán tanácsot adhat!

2010. jan. 6. 16:35
 4/15 A kérdező kommentje:
Mit lehet csinálni a sérült gerinccel (lógatja a farkát is), van valami kenőcs, amivel be lehetne kenni, ami enyhíti a panaszokat???
2010. jan. 6. 16:41
 5/15 anonim ***** válasza:

Első vagyok, szerintem nincs. Esetleg valami ízületi bántalmakra való kenőcs, bár men hiszem, hogy sokat számítana...

Ne engedd sokat mozogni, ha lehet, akkor inkább zárd el egy olyan helyre, ahol nem nagyon tud mozdulni. Mondjuk a szállító boxba. Viszont figyelj rá, hogy ha jön a roham, akkor gyorsan ki tudd venni és tudj neki nagy helyet biztosítani. Ilyenkor nehéz, de figyelj rá, hogy nehogy félrenyelje a nyelvét, mert abba belefullad.

Szóval a lényeg a nyugi...

2010. jan. 6. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Csak most nem tudod elvinni, vagy egyáltalán nem fogod tudni. Mikor fogja először látni orvos? Nem akarlak elkeseríteni, de a gerincprobléma bénulást is okozhat, és ha nem kezelik ki, el is pusztulhat...


Remélem felépül, jobbulást.

2010. jan. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Ez 4-5 napja történt, tegnap már szebben ment. Végülis nem romlik az állapota, de nem is javult még. Lehetséges, hogy rosszul ugrott le a székről v.rosszul lépett, nem lehet h ez okozza a görcseit? Mert nem nyálzik. Semmi. És étvágya is van. Csak ilyenkor remeg is a feje.

5 éves ivartalanított kandúr macska.

Ilyennel tudna valamit kezdeni az állatorvos?

Algopirynt adtam neki, de csak 1/8-adot/nap. Tudom, hogy a macskákra veszélyes hosszútávon.


Az állatorvos mit tudna csinálni vele?

Fájdalomcsillapítót érdemes adni neki, nem?

Macskáknak valót!

2010. jan. 6. 18:06
 8/15 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy nincs pénzem!

Esetleg fájdalomcsillapítóra vagy egy kezelésre!

De röntgen, és vérvétel, műtétre nincs 10.000 ezreim. Sajnos ez van.

2010. jan. 6. 18:08
 9/15 anonim ***** válasza:

Minenképpen érdemes legalább egy vizsgálatra elmenni, ha az orvos megnézi, tud vaamit rá mondani. Lehet, hogy nem is olyan vészes a helyzet. Ha pedig azt mondja, hogy nem lehet vele mit kezdeni, akkor meg tudja mondani a tüneti kezelés menetét. Ha nincs pénzed a drága vizsgálatokra (egyébként tényleg az agyam eldobom néha az áraktól), akkor is érdemes kikérni a tanácsát.

Algopirint ne adj neki, az kikészíti az idegrendszerét.

Ha tudod, akkor hívd kérlek fel az orvost, innen távolról sajnos nem tudok többet segíteni, és elég súlyosnak tűnik a helyzet...

2010. jan. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Sőt, a dokik legtöbbjénél még a vizsgálatokat is tudod esetleg részletre fizetni. Sok olyan orvos van, aki inkább belemegy a részletfizetésbe, minthogy hagyjon szenvedni egy állatot.
2010. jan. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!